Oferta kształcenia

• Studia I stopnia – licencjackie. Czas trwania studiów – 6 semestrów.

Specjalność: Turystyka historyczna, Specjalność nauczycielska w zakresie historii i wiedzy o społeczeństwie.

• Studia II stopnia – magisterskie. Czas trwania studiów – 4 semestry.

Specjalność: Historia (profil nauczycielski), Historia i wiedza o społeczeństwie (profil nauczycielski), Archiwistyka, Edytorstwo tekstów, Zarządzanie informacją naukową.

Studia na kierunku Historia zapewnią przygotowanie do pracy w placówkach muzealnych oraz oświatowych. Specjalność nauczycielska daje uprawnienia do nauczania historii i wiedzy o społeczeństwie w szkole podstawowej, gimnazjum i szkole średniej. Specjalność turystyczna umożliwia zatrudnienie w biurach podróży, agencjach turystycznych oraz placówkach kultury. Absolwent studiów II stopnia o specjalności archiwistycznej zdobywa kompetencje niezbędne do pracy w archiwach historycznych, redakacjach wydawniczych, a także środkach masowego przekazu.

Stosunki Międzynarodowe

Specjalność: Polityka europejska.

• Studia II stopnia – magisterskie. Czas trwania studiów – 4 semestry.

Specjalność: Stosunki międzynarodowe, Wschodoznawstwo, Zarządzanie informacją naukową.

Studia na  kierunku Stosunki Międzynarodowe przygotowują do pracy w organach administracji rządowej i samorządowej, w organizacjach i instytucjach międzynarodowych lub krajowych współpracujących z zagranicą, a także w przedsiębiorstwach i organach samorządowych rozwijających współpracę międzynarodową. Zdobędziesz kompetencje, które umożliwią Ci skuteczną działalność w placówkach kulturalnych, środkach masowego przekazu oraz agencjach public relations, reklamowych, wydawniczych, turystycznych i informacyjnych.

Wojskoznawstwo

Specjalność: Wojskoznawstwo.

Zdobyta wiedza i praktyczne umiejętności przygotują absolwentów Wojskoznawstwa do pracy w instytucjach i organizacjach związanych z obronnością państwa, administracji wojskowej, wojskowych instytucjach kultury i muzeach, instytucjach i organizacjach proobronnych, instytucjach współpracujących z wojskiem – Straż Graniczna oraz inne służby mundurowe, administracji rządowej i samorządowej, cywilnych ośrodkach kultury i muzeach, stowarzyszeniach i grupach rekonstrukcyjnych, wydawnictwach i środkach masowego przekazu.

Absolwentom studiów wyższych oferujemy:

• Studia Podyplomowe Historii, które pozwolą na uzyskanie kwalifikacji zawodowych do nauczania historii jako drugiego przedmiotu.
  • Studia Podyplomowe Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej, które pozwolą na uzyskanie uprawnień do pracy we wszystkich typach bibliotek.

Nasi studenci swoje pasje i zainteresowania realizują w kołach:

• Studenckie Naukowe Koło Historyków – „Historikon”
  • Studenckie Naukowe Koło Historii Średniowiecznej i Nowożytnej Polski
  • Studenckie Koło Naukowe Archiwistów
  • Koło Naukowe Studenckiej Współpracy Zagranicznej
  • Koło Historyków Wojskowości
  • Studenckie Koło Naukowe Stosunków Międzynarodowych – „Inter Gentes”
  • Studenckie Koło Afrykanistyczne
  • Koło Naukowe Doktorantów Historyków

W ramach programu Erasmus+ z nami możesz wyjechać do wszystkich krajów Unii Europejskiej

Zapraszamy do obejrzenia filmiku reklamującego Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych

Instytut Historii