Oferta kształcenia

• Studia I stopnia – licencjackie. Czas trwania studiów – 6 semestrów.

Specjalność: Historia

Specjalność: Nauczycielska w zakresie historii i wiedzy o społeczeństwie

• Studia II stopnia – magisterskie. Czas trwania studiów – 4 semestry.

Specjalność: Archiwistyka i zarządzanie dokumentacją współczesną

Specjalność: Nauczycielska w zakresie historii i wiedzy o społeczeństwie

Studia na kierunku Historia zapewnią przygotowanie do pracy w placówkach muzealnych oraz oświatowych. Specjalność nauczycielska daje uprawnienia do nauczania historii i wiedzy o społeczeństwie w szkole podstawowej, gimnazjum i szkole średniej. Absolwent studiów II stopnia o specjalności archiwistycznej zdobywa kompetencje niezbędne do pracy w archiwach historycznych, redakcjach wydawniczych, a także środkach masowego przekazu.

Wojskoznawstwo

• Studia I stopnia – licencjackie. Czas trwania studiów – 6 semestrów.

Specjalność: Wojskoznawstwo.

Zdobyta wiedza i praktyczne umiejętności przygotują absolwentów Wojskoznawstwa do pracy w instytucjach i organizacjach związanych z obronnością państwa, administracji wojskowej, wojskowych instytucjach kultury i muzeach, instytucjach i organizacjach proobronnych, instytucjach współpracujących z wojskiem – Straż Graniczna oraz inne służby mundurowe, administracji rządowej i samorządowej, cywilnych ośrodkach kultury i muzeach, stowarzyszeniach i grupach rekonstrukcyjnych, wydawnictwach i środkach masowego przekazu.

Interdyscyplinarne Studia Strategiczne

• Studia II stopnia – magisterskie. Czas trwania studiów – 4 semestry.

Absolwenci Interdyscyplinarnych Studiów Strategicznych ze względu na obszar wiedzy stanowiącej treść programu studiów dla kierunku, będą przygotowani do pracy w instytucjach międzynarodowych, administracji państwowej i samorządowej, instytucjach wojskowych, służbach ochrony granic, policji, instytucjach oświatowych oraz szeroko rozumianym sektorze gospodarczym. Absolwenci zyskają również możliwość kontynuowania nauki na studiach trzeciego stopnia oraz na studiach podyplomowych.

Animacja Pamięci Społecznej

• Studia II stopnia – magisterskie. Czas trwania studiów – 4 semestry.

Absolwenci Animacji Pamięci Społecznej będą mogli znaleźć zatrudnienie w instytucjach kulturalnych i oświatowych; w jednostkach administracji państwowej i samorządu lokalnego; w fundacjach i stowarzyszeniach, w mediach, w przedsiębiorstwach zajmujących się turystyką, historyczną promocją regionu; w przedsiębiorstwach usługowych; w organizacjach pozarządowych oraz będą mogli podjąć samodzielną działalność gospodarczą.

Więcej informacji:

Nasi studenci swoje pasje i zainteresowania realizują w naukowych kołach studenckich:

• Naukowe Koło Studentów Historii UWM
  • Koło Naukowe Studentów Archiwistyki
  • Studenckie Naukowe Koło Historyków Starożytności
  • Koło Naukowe Studenckiej Współpracy Zagranicznej
  • Koło Historyków Wojskowości
  • Studenckie Koło Naukowe Stosunków Międzynarodowych – „Inter Gentes”
  • Studenckie Koło Afrykanistyczne
  • Koło Naukowe Doktorantów-Historyków

W ramach programu Erasmus+ z nami możesz wyjechać do wszystkich krajów Unii Europejskiej

Zapraszamy do obejrzenia filmiku reklamującego Instytut Historii UWM