Obóz szkoleniowy dla członków organizacji proobronnych

Biuro Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego LOK w Olsztynie zorganizowało obóz szkoleniowy dla  członków  organizacji proobronnych.

Na obóz zostali zaproszeni studenci PIERWSZEGO ROKU kierunku WOJSKOZNAWSTWO – CO SKŁANIA NAS DO STWIERDZENIA, ŻE KIERUNEK TEN CIESZY SIĘ DUŻYM ZAINTERESOWANIEM.

Obóz został przeprowadzony w dniach 15 - 18.12.2016 r. na obiektach szkoleniowych i strzelnicach Ligi Obrony Kraju   w Olsztynie /na bazie ośrodka wypoczynkowego w Klewkach/. Zajęcia były opracowane według autorskiego programu szkolenia obejmującego liczbę zajęć teoretyczno-praktycznych z następujących zagadnień: podstawy musztry, terenoznawstwo, łączność, szkolenie medyczne, budowa broni strzeleckiej (karabiny, pistolety, rewolwery), zasady bezpiecznego użycia broni palnej, zajęcia praktyczne na strzelnicy z wykorzystaniem broni strzeleckiej małokalibrowej oraz centralnego zapłonu.

Obóz szkoleniowy wpłynął na podniesienie zdolności w zakresie przydatnym do wykorzystania przez przyszłych kandydatów do zawodowej służby wojskowej, Narodowych Siłach Rezerwy, Wojsk Obrony Terytorialnej lub do tworzenia proobronnych jednostek obrony terytorialnej.

O BARDZO DOBREJ ORGANIZACJI OBOZU I WSPANIAŁEJ ATMOSFERZE ŚWIADCZĄ UMIESZCZONE PONIŻEJ ZDJĘCIA

dr hab. Wiesław Łach, prof. UWM

Instytut Historii