Paradoksologia w starożytności i średniowieczu

Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Paradoksologia w starożytności         i średniowieczu"

Olsztyn 16-17 czerwca 2016

Paradoksologia to nowe w języku polskim słowo objaśniające świat zjawisk nadprzyrodzonych, zwłaszcza znaków prodigiów i mirabiliów. Dyskusję na ten temat w szerszym interdyscyplinarnym gronie postanowili przeprowadzić dr hab. Miron Wolny i dr Małgorzata Chudzikowska-Wołoszyn – pracownicy naukowi Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych. Na zorganizowanej przez nich konferencji dyskutowali naukowcy z trzynastu ośrodków naukowych, m. in. Prof. dr hab. Agnieszka Kijewska (KUL Lublin); Prof. dr hab. Marek Wilczyński (Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN, Kraków); dr hab. Anna Ryś, prof. UG (Uniwersytet Gdański); dr hab. Teresa Szostek (Uniwersytet Wrocławski). W ciągu dwóch dni obrad wygłoszono i przedyskutowano blisko trzydzieści referatów. W obradach wzięli udział historycy, historycy sztuki, filologowie klasyczni i filozofowie.

Zapraszamy na obejrzenia fotorelacji

dr Małgorzata Chudzikowska-Wołoszyn