• 27 Marca 2020

Zarządzenie nr 37/2020

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że z dniem dzisiejszym zaczęło obowiązywać zarządzenie Rektora Nr 37/2020 w sprawie zmian w funkcjonowaniu Uczelni w warunkach stanu epidemii wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 (w załączeniu).

• 11 Marca 2020

Wystawa Alfa Centauri dr hab. Marka Szczesnego i mgr Marcina Piotrowicza.

Alfa Centauri To wystawa dr hab. Marka Szczesnego i mgr Marcina Piotrowicza. Rysunek i grafika, dwa różne światy. Rysunki Marka Szczęsnego umiejętnie przeplecione z elementami malarstwa. Jest to droga do piękna w sztuce, która prowadzi poprzez szukanie nowych artystycznie sposobów na prezentowanie własnego widzenia. Autor unika mrocznego dramatyzmu i drapieżności sztuki współczesnej uciekając do świata kobiety, w którym odwołuje się do uczuciowości, a nawet pożądania. Grafiki, a w zasadzie akwatinty Marcina Piotrowicza, to subtelne ukazanie struktury i barwy dźwięków. Dźwięki komponowane są za pomocą zjawisk fizycznych takich jak fale Chladniego. Autor w swych dziełach dąży do ukazania w sztuce czystej abstrakcji, takiej jak muzyka w czystej beztekstowej postaci. W grafikach tych czuć wibrację i ruch cząsteczek zaangażowanych drganiem w różych częstotliwościach. Kształty i figury powstałe w ten sposób często nawiązują do mandali.

• 11 Marca 2020

Wystawa dr hab. Marzeny Huculak, prof. UWM

Bardzo serdecznie zapraszamy na wystawę dr hab. Marzeny Huculak, prof. UWM w Galerii Rektorskiej.

• 03 Marca 2020

Wyniki Konkursu Plastycznego dla uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych

Uprzejmie informujemy, że w dniach 27.03.2020 r. i 2.03.2020 r. odbyło się posiedzenie Komisji Konkursu Plastycznego - 5 edycja. Komisja wyłoniła z pośród 128 prac nadesłanych przez 85 uczestników 34 finalistów. Nominowanych do nagrody zostało 13 osób a nagrodzono i wyróżniono 7 osób. Lista finalistów i laureat.ów znajduje się w załączniku. Serdecznie gratulujemy laureatom i finalistom oraz prosimy o przysyłanie oryginałów wyłonionych prac do 31.03.2020 r. na adres: Instytut Sztuk Pięknych, ul. Szrajbera 11, 10-007 Olsztyn (z dopiskiem p. nr 13) Na specjalne życzenie prace po wystawie będą odsyłane na koszt uczestnika. Pokonkursowa wystawa prac finalistów i nagrodzonych prac odbędzie się w kwietniu w 2020 r. w Galerii Przepompownia w Instytucie Sztuk Pięknych. O szczegółach związanych z wystawą poinformujemy Państwa drogą mailową oraz zamieścimy informację na stronie Wydziału Sztuki.

XXI Festiwal Pianistyczny im. Izy Garlinowicz

29 lutego - 1 marca 2020r w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie odbył się XXI Festiwal Pianistyczny im. Izy Garlinowicz. Przewodniczącym jury była dr hab. Zofia Antes.

Książka Feliks Nowowiejski i jemu współcześni

Nakładem Wydawnictwa UWM ukazała się książka Feliks Nowowiejski i jemu współcześni wobec idei muzycznych przełomu XIX i XX wieku – owoc konferencji o tym samym tytule zorganizowanej przez Instytut Muzyki w listopadzie 2016 roku. Publikacja jest istotnym źródłem wiedzy o kompozytorze i jego czasach oraz uzupełnieniem szeregu książek, które ukazały się na ten temat dotychczas. Mamy nadzieję, że stanie się ona impulsem do kolejnych badań nad życiem i twórczością Feliksa Nowowiejskiego – kompozytora o warmińskim rodowodzie. Zachęcamy do lektury!!!

Wystawa Zbigniewa Urbalewicza

TRAJEKTORIA I ZDARZENIA. 9 MARCA ( PONIEDZIAŁEK ) 2020r. godz. 16:00 Galeria Marszałkowska, ul. Emilii Plater 1.

• 25 Lutego 2020

Ogłoszenie Wydziałowej Komisji Wyborczej Wydziału Sztuki UWM

W dniu 4 marca 2020 roku (środa) o godzinie 10:00 w sali 312 odbędą się wybory przedstawiciela do Uczelnianego Kolegium Elektorów do wyborów Rektora na kadencje 2020 - 2024 z grona samodzielnych nauczycieli akademickich Wydziału Sztuki.

• 17 Lutego 2020

Wnioski w ramach programu celowego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „AKTYWNY SAMORZĄD”

Miejski Zespół ds. Rehabilitacji Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych w Olsztynie mający siedzibę przy ul. Prostej 23A zaprasza osoby niepełnosprawne w stopniu umiarkowanym i znacznym do składania wniosków w ramach programu celowego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „AKTYWNY SAMORZĄD” Moduł II, w którym możliwa jest pomoc finansowa w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym. Dofinansowanie dotyczy następujących form edukacji na poziomie wyższym: - szkoła policealna lub kolegium; - studia pierwszego stopnia; - studia drugiego stopnia; - jednolite studia magisterskie; - studia podyplomowe lub doktoranckie (trzeciego stopnia) prowadzone przez szkoły wyższe w systemie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (wieczorowym lub eksternistycznym, w tym również za pośrednictwem Internetu); - przewód doktorski otwarty poza studiami doktoranckimi. Termin składania wniosków na Moduł II: od 01.03.2020 r. do 31.03.2020 r. – rok akademicki 2019/2020; od 07. 09.2020 r. do 10.10.2020 r. – rok akademicki 2020/2021. Nabór wniosków odbywać się będzie w drogą internetową Systemie Obsługi Wsparcia (SOW). Osoby zainteresowane uzyskaniem pomocy muszą posiadać Profil Zaufany. Informacje dotyczące Profilu Zaufanego oraz składania dokumentów znajdują się na stronie www.sow.pfron.org.pl Szczegółowe informacje na temat warunków dofinansowania w ramach programu można uzyskać w siedzibie Miejskiego Zespołu (pokój nr 5A, 6) i telefonicznie: 89 535 25 59 wew. 27,24,25, jak również na stronach internetowych: www.mzon.olsztyn.pl , www.oion.pl.