• 08 Kwietnia 2020

  Życzenia Wielkanocne

  Niech Święta Wielkanocne przyniosą nadzieję, pokój, radość oraz wzajemną życzliwość. Niech dodadzą nam otuchy. W imieniu swoim i społeczności akademickiej Wydziału Sztuki życzy prof.dr hab. Benedykt Błoński Dziekan

 • 27 Marca 2020

  Zarządzenie nr 37/2020

  Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że z dniem dzisiejszym zaczęło obowiązywać zarządzenie Rektora Nr 37/2020 w sprawie zmian w funkcjonowaniu Uczelni w warunkach stanu epidemii wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 (w załączeniu).

 • 11 Marca 2020

  Wystawa Alfa Centauri dr hab. Marka Szczesnego i mgr Marcina Piotrowicza.

  Alfa Centauri To wystawa dr hab. Marka Szczesnego i mgr Marcina Piotrowicza. Rysunek i grafika, dwa różne światy. Rysunki Marka Szczęsnego umiejętnie przeplecione z elementami malarstwa. Jest to droga do piękna w sztuce, która prowadzi poprzez szukanie nowych artystycznie sposobów na prezentowanie własnego widzenia. Autor unika mrocznego dramatyzmu i drapieżności sztuki współczesnej uciekając do świata kobiety, w którym odwołuje się do uczuciowości, a nawet pożądania. Grafiki, a w zasadzie akwatinty Marcina Piotrowicza, to subtelne ukazanie struktury i barwy dźwięków. Dźwięki komponowane są za pomocą zjawisk fizycznych takich jak fale Chladniego. Autor w swych dziełach dąży do ukazania w sztuce czystej abstrakcji, takiej jak muzyka w czystej beztekstowej postaci. W grafikach tych czuć wibrację i ruch cząsteczek zaangażowanych drganiem w różych częstotliwościach. Kształty i figury powstałe w ten sposób często nawiązują do mandali.

 • 11 Marca 2020

  Wystawa dr hab. Marzeny Huculak, prof. UWM

  Bardzo serdecznie zapraszamy na wystawę dr hab. Marzeny Huculak, prof. UWM w Galerii Rektorskiej.

 • 03 Marca 2020

  Wyniki Konkursu Plastycznego dla uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych

  Uprzejmie informujemy, że w dniach 27.03.2020 r. i 2.03.2020 r. odbyło się posiedzenie Komisji Konkursu Plastycznego - 5 edycja. Komisja wyłoniła z pośród 128 prac nadesłanych przez 85 uczestników 34 finalistów. Nominowanych do nagrody zostało 13 osób a nagrodzono i wyróżniono 7 osób. Lista finalistów i laureat.ów znajduje się w załączniku. Serdecznie gratulujemy laureatom i finalistom oraz prosimy o przysyłanie oryginałów wyłonionych prac do 31.03.2020 r. na adres: Instytut Sztuk Pięknych, ul. Szrajbera 11, 10-007 Olsztyn (z dopiskiem p. nr 13) Na specjalne życzenie prace po wystawie będą odsyłane na koszt uczestnika. Pokonkursowa wystawa prac finalistów i nagrodzonych prac odbędzie się w kwietniu w 2020 r. w Galerii Przepompownia w Instytucie Sztuk Pięknych. O szczegółach związanych z wystawą poinformujemy Państwa drogą mailową oraz zamieścimy informację na stronie Wydziału Sztuki.

 • 03 Marca 2020

  XXI Festiwal Pianistyczny im. Izy Garlinowicz

  29 lutego - 1 marca 2020r w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie odbył się XXI Festiwal Pianistyczny im. Izy Garlinowicz. Przewodniczącym jury była dr hab. Zofia Antes.

 • 03 Marca 2020

  Książka Feliks Nowowiejski i jemu współcześni

  Nakładem Wydawnictwa UWM ukazała się książka Feliks Nowowiejski i jemu współcześni wobec idei muzycznych przełomu XIX i XX wieku – owoc konferencji o tym samym tytule zorganizowanej przez Instytut Muzyki w listopadzie 2016 roku. Publikacja jest istotnym źródłem wiedzy o kompozytorze i jego czasach oraz uzupełnieniem szeregu książek, które ukazały się na ten temat dotychczas. Mamy nadzieję, że stanie się ona impulsem do kolejnych badań nad życiem i twórczością Feliksa Nowowiejskiego – kompozytora o warmińskim rodowodzie. Zachęcamy do lektury!!!

 • 03 Marca 2020

  Wystawa Zbigniewa Urbalewicza

  TRAJEKTORIA I ZDARZENIA. 9 MARCA ( PONIEDZIAŁEK ) 2020r. godz. 16:00 Galeria Marszałkowska, ul. Emilii Plater 1.

 • 25 Lutego 2020

  Ogłoszenie Wydziałowej Komisji Wyborczej Wydziału Sztuki UWM

  W dniu 4 marca 2020 roku (środa) o godzinie 10:00 w sali 312 odbędą się wybory przedstawiciela do Uczelnianego Kolegium Elektorów do wyborów Rektora na kadencje 2020 - 2024 z grona samodzielnych nauczycieli akademickich Wydziału Sztuki.