Wystawa Alfa Centauri dr hab. Marka Szczesnego i mgr Marcina Piotrowicza.

Alfa Centauri
To wystawa dr hab. Marka Szczesnego i mgr Marcina Piotrowicza.
Rysunek i grafika, dwa różne światy.

Rysunki Marka Szczęsnego umiejętnie przeplecione z elementami malarstwa. Jest to droga do piękna w sztuce, która prowadzi poprzez szukanie nowych artystycznie sposobów na prezentowanie własnego widzenia. Autor unika mrocznego dramatyzmu i drapieżności sztuki współczesnej uciekając do świata kobiety, w którym odwołuje się do uczuciowości, a nawet pożądania.

Grafiki, a w zasadzie akwatinty Marcina Piotrowicza, to subtelne ukazanie struktury i barwy dźwięków. Dźwięki komponowane są za pomocą zjawisk fizycznych takich jak fale Chladniego. Autor w swych dziełach dąży do ukazania w sztuce czystej abstrakcji, takiej jak muzyka w czystej beztekstowej postaci. W grafikach tych czuć wibrację i ruch cząsteczek zaangażowanych drganiem w różych częstotliwościach. Kształty i figury powstałe w ten sposób często nawiązują do mandali.