Konkurs na MURALE na budynku Wydziału Sztuki

Zapraszamy wszystkich studentów Wydziału Sztuki UWM do udziału w konkursie na murale.

Celem konkursu jest stworzenie na budynku Wydziału Sztuki wielkoformatowego dzieła malarskiego -murale, graffiti, które w niebanalny sposób, może z dozą humoru, wykreuje nowy wizerunek naszego wydziału i być może stanie się jego wizytówką w przestrzeni publicznej Olsztyna.

Miejscem, w którym murale miałoby zaistnieć jest szczytowa elewacja budynku Wydziału Sztuki widoczna od strony katedry i ul. Pieniężnego. Możliwe jest również wprowadzenie mniejszych elementów dopełniających w innych częściach elewacji, które w intrygujący sposób poprowadzą widza do części głównej.

Najlepszy projekt zostanie nagrodzony finansowo w kwocie 500 zł. i zrealizowany przy technologicznym i technicznym wsparciu organizatora. Autorami projektów mogą być zarówno studenci indywidualni jak i grupy kilkuosobowe.

Mapki elewacji budynku do pobrania w sekretariacie ISP.

Jury w składzie

1. Dziekan Wydziału Sztuki, prof. dr hab. Benedykt Błoński
2. dr Violetta Kulikowska-Parkasiewicz
3. dr Antoni Grzybek
4. mgr Zbigniew Urbalewicz
5. dr Anna Drońska

Warunki konkursu

1. Konkurs skierowany jest do studentów ISP Wydziału Sztuki UWM w Olsztynie.

2. Przedmiotem konkursu są projekty na wielkoformatowe dzieło malarskie - Murale promujące Wydział Sztuki.

3. Każdy projekt należy opatrzyć metryczką: imię, nazwisko, rok studiów.

4. Oprócz I nagrody przewidziane są trzy wyróżnienia honorowe.

Terminy

1. Składanie projektów w formie elektronicznej lub papierowej do 31.03 2014 r. w sekretariacie ISP.

2. Ogłoszenie wyników konkursu 4.04.2014

Informacje na temat rozstrzygnięcia konkursu na mural dostępne są w sekratariacie Instytutu Sztuk Pięknych.