mgr Joanna Kotarska

Absolwentka kierunku wychowanie muzyczne w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie w 1988 roku. Od tego też czasu zatrudniona w Zakładzie Wychowania Muzycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie, obecnie Instytucie Muzyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
Jest akompaniatorem na zajęciach dyrygowania. W poprzednich latach prowadziła również zasady muzyki, czytanie partytur, literaturę muzyczną dla dzieci  oraz instrument szkolny. Ponadto pracowała jako nauczycielka wychowania muzycznego w Szkole Podstawowej nr 24 w Olsztynie w klasach I-IV, a także prowadziła zajęcia umuzykalniające w olsztyńskich przedszkolach. W latach 1989-1997 prowadziła koncerty z cyklu „Spotkania z Panią Muzyką" dla przedszkoli i koncerty z cyklu „Spotkania z Muzyką" dla uczniów szkół podstawowych organizowane przez Biuro Koncertowe Filharmonii im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie.
Była również akompaniatorem zespołu wokalno-instrumentalnego „Pax et Bonum" działającego przy Szkole Podstawowej nr 18 im. Orła Białego w Olsztynie. Z jej udziałem zespół wystąpił na wielu uroczystościach i koncertach organizowanych w Olsztynie, w regionie warmińsko-mazurskim i poza granicami kraju (Niemcy 2004, Litwa 2005) oraz nagrał 2 płyty CD. Artystyczna współpraca zaowocowała otrzymaniem w 2006 roku statuetki i tytułu Przyjaciela Szkoły Podstawowej nr 18 w Olsztynie. W latach 2006-2008 współpracowała z Miejskim Zespołem Profilaktyki i Terapii Uzależnień realizując program skierowany do dzieci i młodzieży „Mogę być artystą".
Od 2007 roku prowadzi regionalne przesłuchania chórów szkolnych w Ogólnopolskim Programie Rozwoju Chóralistyki Szkolnej „Śpiewająca Polska" realizowanym pod patronatem Narodowego Centrum Kultury w Warszawie. W 2010 roku była opiekunem artystycznym i organizacyjnym wyjazdu studentów Instytutu Muzyki do Uniwersytetu im. M.Lutra w Halle na koncerty w ramach Międzynarodowej Akcji "Tandem" realizowanej przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski i Fundację ŻAK UWM wraz ze Studentenwerk Halle i Uniwersytetem im. M.Lutra w Halle-Wittenberg w Niemczech. Organizowała również koncert podsumowujący Międzynarodową Akcję „Tandem" w UWM w Olsztynie.

Przez wszystkie lata prowadzi działalność organizacyjną, m.in. pełniła funkcję sekretarza studiów podyplomowych „Współczesne techniki nauczania muzyki i kreatywność kulturalna nauczyciela w środowisku" oraz „Muzyka w edukacji wczesnoszkolnej", była też sekretarzem ogólnopolskich konferencji naukowych organizowanych przez Instytut Muzyki, członkiem Rady Wydziału Sztuki w latach 2009-2012, a od 2009 roku jest członkiem Wydziałowej Komisji Dydaktycznej oraz Rady Instytutu Muzyki. Za działalność na rzecz Wydziału Sztuki i Instytutu Muzyki wyróżniona została statuetką i tytułem Osobowość Roku 2011 Wydziału Sztuki UWM w Olsztynie.