2012
03.21

Ahoj!

Zapraszamy Wszystkich! Morskich wilków, rzeczne wydry, szuwarowo-bagienne łyski oraz szczury lądowe do wyruszenia na żeglarski szlak wiodący północną częścią Krainy Wielkich Jezior Mazurskich!

W tym roku żeglarską przygodę rozpoczynamy w czwartek z rana nieopodal Giżycka nad jeziorem Tajty. W czwartek i piątek podążać będziemy śladem historii oraz urokliwych zakątków jezior: Kisajno, Dobskiego, Dargin oraz Mamry. Uczestnicy będą mieli okazję odwiedzić Sztynort z zabytkowym pałacykiem i zespołem ogrodowym ( trochę co prawda nadszarpniętym przez czas…) oraz z bliska przyjrzeć się poniemieckim bunkrom w Mamerkach, czy też wybrać się na niedokończoną śluzę na kanale mazurskim, którym chciano połączyć Mazury z Bałtykiem. Noclegi zaplanowane są kolejno w sztynorckim porcie oraz na bindudze nieopodal Mamerek. W sobotę z rana całą flotą wyruszymy na jezioro Święcajty, nad którym, metę ma tegoroczna WAMA. Jachty musimy zdać w Giżycku, w niedzielę do godziny 16:00.

Naszymi jednostkami będą jachty klasy: Twister 800, Twister 780 oraz Tango 780 S, wygodne jachty o jak na standardy mazurskie doskonałych możliwościach nautycznych. Na każdym jachcie zaokrętowanych będzie 7 osób. Dodatkowo w trasę wyruszy szalupa wiosłowa żaglowa „DZ” :).

Wyżywienie załogi jachtów przygotowują we własnym zakresie, wieczorami planowane są ogniska, na których będzie można zasmakować przysmaków z legendarnego „kociołka” oraz napić się wykwintnego grzańca ;).

Cena za osobę: 80 zł – czarter jachtu, 12 zł- znaczek na WAMĘ, 85 zł – kaucja zwrotna za czarter jachtu.  Należy dodać koszty dojazdu do Giżycka i z powrotem, jeśli zbierze się planowana liczba osób, zamówimy autokar, koszt ok.10 zł.

Do wzięcia udziału w trasie nie jest wymagane żadne doświadczenie żeglarskie, wystarczą chęci przeżycia niezapomnianej przygody 🙂

Dobry humor i instrumenty muzyczne mile widziane, organizator zapewnia śpiewniki 😉

Warunkiem uczestnictwa w trasie jest wysłanie zgłoszenia na adres : kapitansowa@wp.pl oraz uiszczenie opłaty za czarter jachtów. Wszystkie pytania proszę kierować na powyższy adres mailowy.

facebook: http://www.facebook.com/events/331605160223442/

 

pozdrawiam

Mateusz „Sowa” Sowiński

 

 

 

 

2011
03.15

AHOJ!

Zapraszam wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w spływie rzeką Łyną! Pożegnajmy razem zimę i powitajmy wiosnę! Spływamy razem z przyjaciółmi z Klubu Płetwonurków Skorpena http://skorpenowysplyw.pl/

 

Trasa: Bartąg – olsztyńskie podzamcze

Termin: 19.03.2011

Koszt: 15 zł/os, cena obejmuje transport kajaków, wstęp na wieczorną imprezę. Kajaki dzięki wsparciu Akademickiego Centrum Kultury przy Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim.

Zapewniamy transport uczestników do Bartąga. Wyjazd z pod DS 2 na Kortowie o 8:15, prosimy o przybycie trochę wcześniej przed odjazdem.

Oczywiście mile widziane przebranie!

więcej informacji oraz zgłoszenia na : kapitansowa@wp.pl

 

Liczba miejsc ograniczona!!

2010
05.11

WAMA META

Witam!

Rozpoczęcie mety przewidziane jest na godzinę 15:00 (22.05.10)

Chętnych na skosztowanie zupy pieczarkowej prosiłbym o przybycie ok.14:30, aby każdy zdążył  zaspokoić apetyt 🙂

Po oficjalnych uroczystościach i „kąpielach” od godz.16 na mecie będą odbywać się konkursy i zabawy ( przeciąganie liny, konkurs wiedzy turystyczno-krajoznawczej, amatorzy mocniejszych wrażeń będą mogli spróbować swoich sił na wyciągarce do wakeboardingu, itp. itd).

Przez całą sobotę będzie odbywać się „cicha” licytacja wartościowych przedmiotów jak i losowanie nagród.

Od godziny 18:00 przewidziane są zabawy, śpiewy i pląsy przy ognisku, przy którym najwytrwalsi będą mieli przyjemność obejrzeć wschód słońca 😉

Cena pamiątkowego znaczka : 6zł ( znaczek jest przepustką do otrzymania zupy i kiełbasy na ognisko, jak  również biletem wstępu na imprezę)

Cena 4-osobowego domku bez prysznica – 90 zł za domek

Cena 4-osobowego domku z prysznicem – 110 zł za domek

Na mecie będą do nabycia pamiątkowe koszulki w cenie  23 zł /szt.

W razie jakichkolwiek pytań proszę dzwonić bądź pisać:

Mateusz „Sowa” Sowiński

+48791110933

kapitansowa@wp.pl

Link do filmiku o zeszłorocznej 50 WAMIE:

http://tvkortowo.uwm.edu.pl/viev/viev.php?katalog=kortowizjer&film=2009-06-14.wmv

2009
12.11

51 edycja WAMY zbliża się wielkimi krokami!
W roku 2010 meta rajdu zlokalizowana będzie w ośrodku „Leśna Polana” w Mikołajkach! Termin 22-23 maja!
Już dziś zapraszamy do wspólnej wędrówki na trasach pieszych, rowerowych, żeglarskich, kajakowych i historycznych w Krainie Tysiąca Jezior!

W razie pytań, chęci poprowadzenia trasy, czy też wsparcia imprezy prosimy o kontakt z kierownictwem:
Mateusz „Sowa” Sowiński 791110933
Dominik „Doniu” Grajewski 791759989
Bartosz „Bartolomeo” Balcer 601392821