01.30

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 26 stycznia 2024r. zmarł jeden z członków założycieli naszego klubu – prof. dr hab. inż. Stefan Ziajka.

Stefan Ziajka podczas pierwszego Walnego Zgromadzenia AKT w 1961 r. został wybrany na Sekretarza nowopowstałego klubu, a w kolejnym roku został Prezesem AKT. Poniżej kilka zdjęć z pierwszej Kroniki AKT.

Tak wspominał początki klubu podczas 55-lecia AKT (23 min 43 sek.)

Prof. dr hab. inż. Stefan Ziajka był także emerytowanym profesorem w dziedzinie nauk rolniczych, specjalistą z zakresu technologii mleczarskiej oraz zarządzania jakością w gospodarce żywnościowej, zasłużonym nauczycielem akademickim, wychowawcą wielu pokoleń młodzieży i kadry naukowej, wieloletnim Kierownikiem Katedry Mleczarstwa i Zarządzania Jakością, Prodziekanem Wydziału Nauki o Żywności w latach 2002-2005, Dziekanem Wydziału Nauki o Żywności w latach 2005-2008.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w dniu 5 lutego 2024 r.:

o godz. 11:00 – pożegnanie akademickie w auli im. prof. Zygmunta Moczarskiego przy ul. Oczapowskiego 5;
o godz. 12:00 – msza święta żałobna w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu przy ul. Dybowskiego 2 w Olsztynie, skąd nastąpi wyprowadzenie na cmentarz komunalny przy ul. Poprzecznej w Olsztynie.

Do zobaczenia na niebieskich szlakach Panie Profesorze!

W uzupełnieniu informacji o śmierci i pogrzebie prof. dr. hab. Stefana Ziajki  uprzejmie informujemy, że rodzina Profesora wystąpiła ze szlachetną inicjatywą wsparcia badań nad chorobą Parkinsona poprzez wpłaty w ramach utworzonej w tym celu zbiórki, rezygnując jednocześnie z zakupu wiązanek i kwiatów.

Zachęcamy również do wsparcia tej inicjatywy poza tym szczególnym dniem, w którym pożegnamy prof. Stefana Ziajkę i upowszechnienie informacji o prowadzonej zbiórce wśród swoich bliskich i znajomych.

Szczegółowe informacje dotyczące zbiórki oraz samej choroby i prowadzonych nad nią badań dostępne są pod poniższym linkiem:

pomagam.pl/aktdb9

Autor wpisu: Żaneta K. (wpisów:20, wszystkie wpisy autora: )

Dodaj własny komentarz