Kategoria:  Aktualności
2022
11.22

19 listopada świętowaliśmy kolejny wspólny rok. Nie zabrakło gry na gitarach, śpiewu i wszechogarniającej atmosfery wspólnoty. Swoją obecnością ucieszył nas gość honorowy, Dyrektor Akademickiego Centrum Kultury Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Pan Krzysztof Podolak. Dziękujemy Panu Dyrektorowi za piękne słowa skierowane do wszystkich obecnych. Następnie przyszła pora na wręczenie odznaczeń. Gratulujemy serdecznie nowym Małym Blachom: Adamowi Sierockiemu i Erykowi Rama, oraz Dużym Blachom: Zuzannie Konopko i Krystianowi Jankowskiemu!

Z wielką radością nagrodziliśmy również Kormoranem cztery osoby, których praca i zaangażowanie w poprzednich latach zaprowadziły Klub tutaj, gdzie jest teraz. Dziękujemy Magdzie Piotrowskiej, Izabeli Rekuć, Ewie Staniewicz, oraz Weronice Żarów! Dziewczyny, gratulacje!

Po odznaczeniach wysłuchaliśmy sprawozdania z minionego roku. Byłemu Zarządowi zostało udzielone absolutorium. Udało nam się również przegłosować kilka potrzebnych zmian w klubowym Statucie.

Niezmiernie miło nam poinformować, że powołany został nowy Zarząd w następującym składzie:

Prezes: Wojciech Lubieniecki

Skarbnik: Celina Kamińska

Sprzętowy: Damian Wójcik

Gratulujemy Wojtkowi i Damianowi zaufania na kolejną kadencję, a Celinie na pierwszą! Życzymy radości, wytrwałości i owocnej pracy na aktualny rok akademicki. Dziękujemy wszystkim kandydatom, a także Członkom obecnym na zebraniu. Cudownie widzieć takie zaangażowanie od studentów/ek i absolwentów/ek UWM. Niektórzy przejechali pół Polski, aby być z nami tego szczególnego dnia. Mamy nadzieję, że Klub zawsze będzie Waszym olsztyńskim domem, nieważne, gdzie w danym momencie mieszkacie.

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, ludzie stoją i w budynku
Nowy Zarząd na rok akademicki 2022/2023
Głosowanie nad zmianami statutowymi
Członkowie stażyści
Członkowie
2022
10.27

Walne 19.11.2022

Dzień dobry!

Dawno nie było wpisów, ale nie znaczy to, że Klub śpi. Dzieje się wiele, a wszystkiego o naszych planach można się dowiedzieć już 19 listopada o godz. 20.00 na ZEBRANIU WALNYM! Zapraszamy serdecznie wszystkich członków i sympatyków, nawet jeśli nie widzieliśmy się sto lat. Spodziewamy się obecności kilku gości honorowych, więc przynajmniej początek zebrania utrzymany będzie w semi-oficjalnej atmosferze, a potem przyjdzie pora na świętowanie!

Nadchodzi czas zmian. Jeśli chcesz mieć w tym udział, zapraszamy w wieczór przed walnym, 18.11, na zebranie nadzwyczajne Dużych Blach.

Do zobaczenia!

2022
04.30

Hej Kochani! Dawno nas tu nie było, bo organizacja pewnego Najpiękniejszego Rajdu Turystyczny Warmii i Mazur daje popalić! Ale lecimy!

WA-MA zbliża się wielkimi krokami, więc dla ciągle zagubionych, garść informacji: W tym roku rezerwujcie termin 26-29 maja! WA-MA odbywa się nad malowniczym jeziorem Tałty. Meta jest przewidziana na sobotę 28 maja, w ośrodku wypoczynkowym Obieżyświat. Liczymy na Waszą rekordową obecność na pierwszej, oficjalnej, popandemicznej WA-MIE! 😉😄
A oto link do przesympatycznego formularza, w którym można wpisywać się na WOLNE domki i pokoje (aktualny rozkład NIE JEST finalny, trzeba co jakiś czas sprawdzać), a także na AUTOKAR! Miejsc w busie jest 49, jeśli jakieś zostaną na mecie, to kto pierwszy ten lepszy, ale tak to zapisani w formularzu mają pierwszeństwo.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1PqB1fbg77EG-b4JTnuMNhuvHuarHMHuGzL3b4nFhQe8/edit?fbclid=IwAR0nBGfyn1OjF3zo1y6WKP9VFvyL0wjXYAV3T3r-G9-qJfczvXNH2mQdMLY#gid=0

A oto podsumowanie planowanych tras. Pamiętajcie, że każda trasa ma swoje wydarzenie na Facebooku, na którym Kierownicy przekazują istotne wiadomości dla swoich własnych Trasowiczów.

– Trasa Twardzieli (piesza), Kierownik – Luban: https://www.facebook.com/events/536774751168502/?ref=newsfeed

– Trasa Rowerowa, Kierownik – Piotr Karczmarczyk: https://www.facebook.com/events/840981860050249/

– Trasa Kajakowa,
Kierownik – Wiktoria Wasilewska: https://www.facebook.com/events/648091019829418/?ref=newsfeed

– Trasa Żeglarska, Kierownik – Damian Cichy: https://www.facebook.com/events/315318000621191/

Więcej informacji na bieżąco ukazuje się na Facebooku WA-MY https://www.facebook.com/RajdWAMA. Śledźcie, obserwujcie, wypatrujcie. Do zobaczenia na szlaku! 😘😁 (A żeglarze, mam nadzieję, pamiętają o przebraniach!) 🧵🧶

Zapraszamy najserdeczniej!

2022
01.08

Ponad 6 godzin archiwalnych nagrań z życia AKT jest już dostępne na YT. Dzięki uprzejmości Wojtka Wnuka, który jest w posiadaniu kilku kaset VHS, otrzymaliśmy nagrania z WAMY 1991, WAMY 1992, 30-lecia AKT oraz Walnego Zebrania w 1992 r. Wielki dzięki Wojtek!

Nie mamy dokładnych danych dotyczących autorów poszczególnych nagrań. Wiemy, że takie relacje w przeszłości nagrywali Andrzej Koryzno, ś.p. Jarosław Budzyński oraz Dzidek Niewiadomski. Jeśli ktoś z Was miałby inne nagrania lub znał autorów poszczególnych nagrań, prosimy o kontakt Tymczasem życzymy miłych wrażeń podczas oglądania nagrań.

2021
12.03

 • Omówienie rajdu Andrzejkowego. Cytując uczestnika: „pochodziliśmy po lasku, fajny lasek był.” Stosunki ze szkołą nie zostały doszczętnie zepsute, także możemy tam kiedyś wrócić. Tym razem udało się bez pobitych szyb. 😉
 • Kwadrans AKT w UWM FM. Luban oficjalnie zakończył swoją radiową działalność, dziękujemy Adamowi za pogadanie ostatnio, zapraszamy Kamila do opowiedzenia o wyprawie do Jordanii w formie cyklu.
 • za tydzień 08.12 MIKOŁAJKI w AKT. Każdy przybyciem na spotkanie zobowiązuje się do przyniesienia małego upominku dla kogoś, cena do 5 zł albo wykonany własnoręcznie. Losowania dokona śnieżynka Lena. Zróbmy tak, żeby było miło i śmiesznie.
 • Wigilia w AKT odbędzie się prawdopodobnie w sobotę 18.12. O zmianie daty ciągle może zadecydować większość głosów w ankiecie w grupie AKT na facebooku, ale na ten moment 18.12 stoi. Zapraszamy serdecznie do przybycia oraz do deklaracji chęci przyniesienia poczęstunku.
 • 16.12 radio RMF FM przeprowadza akcję rozdawania choinek w Olsztynie. Zamierzamy wysłać akatową delegację po drzewko. Podobno osoby które zaśpiewają kolędę mogą być pewne choinki gratis, także upolowanie jednej brzmi łatwo i przyjemnie.
 • 03.12 (piątek) o 19 PLANSZÓWKI. Przybywajcie licznie, również dlatego, że już od jutra będzie można przekazywać datki na fundację naszego wyboru w ramach charytatywnej akcji świątecznej. Wysuwam również kandydaturę Kamila Seroki na oficjalnego Planszówkowego.
 • Przypominam uczestnikom rajdu Andrzejkowego o składce 4 zł za jedzenie.
 • Od Nowego Roku będziemy segregować śmieci, ale jeśli ktoś ma za dużo koszy w domu, to niech je przyniesie do siedziby, im wcześniej tym lepiej.
 • Planujemy wrócić do stanu rzeczy, w którym klucze do siedziby można było odebrać w aka, a nie u panów strażników. Mam nadzieję, że jak najszybciej to ogarniemy wspólnie ze Skorpeną.

To wszystkie z poruszonych punktów. Obecnym dziękuję za obecność, czytającym za zainteresowanie. 🙂

2021
11.27

Zapraszamy do lektury zapowiadanego artykułu z okazji 60-lecia działalności AKT 🙂

2021
11.25

Na walnym zebraniu w sobotę 20.11.2021 został wybrany nowy zarząd w następującym składzie:

prezes – Wojtek Lubieniecki (a więc pałeczka zostaje w rodzinie ;))

skarbnik – Pola Majcherczyk

sprzętowy – Damian Wójcik

Cóż można o nas powiedzieć, poza tym, że lubimy podróże i postaramy się jakoś przeprowadzić AKT przez najbliższy rok, a może nawet zostawić w lepszym stanie, niż zastaliśmy.

Witamy się ciepło i jeszcze cieplej żegnamy stary zarząd, który odwalił kawał dobrej roboty, dostając nie tylko dwie kadencje, ale też najtrudniejszy czas, jaki dotąd przyszedł. Hania, Łucja i Maciek podtrzymali te inicjatywy, które można było podtrzymać w nowych covidowych warunkach, przeprowadzili i zadomowili nas w nowej siedzibie, i wreszcie zorganizowali niesamowite 60-lecie, które będziemy wspominać długo. Dzięki nim, mimo ograniczeń, ludzie jakoś znaleźli do siebie drogę. 🙂

Dziękujemy!

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, ludzie stoją i tekst
to już oficjalne!
2021
11.25

Wraz z rozpoczęciem nowego roku akatowskiego postaramy się zamieszczać na blogu podsumowania ze środowych spotkań. Oto pierwsze z nich.

– podsumowanie walnego, zabawa była przednia. Kto był, ten wie.

– rajd andrzejkowy.

Zbiórka: 10:00 na stacji Olsztyn Główny, o 10:31 odjeżdża pociąg, którym dojeżdżamy do stacji „Bujaki” (pociąg regio, bilety można zakupić na stacji). Następnie przez ok. 10km maszerujemy m.in. przez przepiękny rezerwat rzeki Łyny. Nocleg: Szkoła w Łynie, czekają na nas dwie salki. Weźcie karimaty, śpiworki i kapcie (albo jakiekolwiek buty zmienne żeby błota nie nanieść). Nocowanie jest darmowe, ale zrzucamy się po 2zł na ryzy papieru dla dyrektorki w ramach podziękowania. Piesków nie można wprowadzać na teren szkoły. Na wieczór planujemy konkurs na najlepsze tanie wino, kociołek ciepłej strawy i wróżby do białego rana! Spóźnialscy mogą dojechać pociągiem do stacji „Dobrzyń” (ok. 20min od szkoły). W niedzielę, po wysprzątaniu szkoły, ruszamy na 20min spacerek i wracamy pociągiem do Olsztyna. Wszystkich dodatkowych informacji może udzielić ex-prezes Hania.

– Mikołajki akatowe planujemy wstępnie w środę 08.12. Tak jak podczas poprzednich proponujemy, aby każdy na zebranie przyniósł prezent za maks 5 ziko, po czym nastąpi losowanie i każdy wyjdzie z nowym małym gratem. Tutaj zapraszamy chętnych śnieżynkę bądź śnieżynka do rozdawania prezentów.

Dodatkowo niedługo w akt stanie puszka, do której dobre dusze mogą wrzucać kaskę, która zostanie przelana na cel wybranej fundacji charytatywnej. Każdy wrzuci dychę, a będzie już datek o wartości kilku stówek. 😉 Także zachęcam, w kupie siła.

– Wigilia AKT prawdopodobnie odbędzie się 15.12 lub 18.12. Czy formalnie czy śmieszkowo, będzie co jeść, z wyprzedzeniem wrzucimy arkusz, w którym każdy będzie mógł zadeklarować chęć przyniesienia jednej z tyluilewyjdzie potraw. Chipsy, kompot, sushi… co tylko chcemy.

– Sylwester AKT do dogadania z Bartkiem ze Skorpeny. Będzie to okazja aby zakopać topór wojenny z nurkami. 😉 A tak na poważnie, na pewno wiele osób ma już plany, ale kto wie, kto wie. Podobno fajerwerki z górki kortowskiej robią wrażenie.

– w roku pańskim 2022 zapraszamy do udzielania się i proponowania pomysłów. Czy jakiś rajd, czy jakieś ognicho w śniegu, czy tematyczna impreza aby ocieplić mroźny styczeń – wszystko mile widziane. W drugiej połowie lutego odbędzie się tradycyjnie rajd lubański. Ale to daleko, daleko.

– w planach na grudzień: piątki śpiewane i planszówkowe. Może znajdzie się miejsce w budżecie na zakup jakichś gierek do siedziby, a kto ma i chce się podzielić – niech przynosi zapomniane planszówki. Dostaną drugie życie.

– chcemy się otwierać na Erazmusów. Być może jedno z zebrań w grudniu albo w styczniu będzie miało charakter międzynarodowy. 🙂 Oczywiście docelowo nie tylko jedno, ale małymi kroczkami. Osoby mające chęci i możliwość rozpromowania klubu wśród studentów Erasmusa, czujcie się wolne to robić. A jak jeszcze wspomnicie coś o podróżach, a nie tylko piwkowaniu na kortowie, to już w ogóle ekstra.

Jeśli chodzi o robotę w klubie, to w bliższej przyszłości zapraszamy wysokich (albo paru niskich) chętnych do wieszania półki na rzutnik, która umożliwi jakieś wieczory filmowe tudzież prelekcje podróżnicze. W dalszej przyszłości będziemy przybijać dechy do ścian, ale najpierw musimy je zdobyć. Także info się pojawi, kiedy się pojawi.

Jeśli któryś członek klubu umie sklecić parę zdań, to zapraszamy do zrobienia tego właśnie w radiu UWM FM w środę o 17.30. Cotygodniowa audycja Kwadrans AKTowca trwa, póki co dzięki Lubanowi <3, ale z nowym rokiem potrzeba będzie świeżej krwi. Myślę że fajna sprawa, jeśli byliście na przyjemnym rajdzie, ciekawym spotkaniu albo pamiętnej imprezie, można się tym podzielić z mniej szczęśliwymi.

Czy są tutaj chętni do wspólnego malowania płótna które zawinęłoby na jednej ze ścian? Nie trzeba umieć, wszystko pod dyktando Kwiata, potrzeba jedynie chęci. Ja uważam że to super sprawa, zostawić coś namacalnego po swoim czasie w klubie.

Zapraszam do kupowania autorskich klubowych piwek! Krzepki Jerry i cała ekipa czekają na to, aby zagościć w waszych brzuszkach, a wasze złotówki czekają na to, aby wspomóc AKT. Pamiętajcie, lepiej do nas niż gdzie indziej. 12 zł/butelka, różne rodzaje, całkiem niezły smak i piękne etykiety.

Może jest wśród was ktoś, kto lubi kormorany i chce, żeby się odbyły w tym roku akademickim? Jeśli tak, to potrzeba organizatora. Żaneta pomoże, zarząd pomoże, ale organizator musi ogarniać nas wszystkich, a więc znać tą imprezę. Zachęcam mocno, fajnie by było, jakby były.

To tyle! Dziękuję pięknie. Udanej kadencji życzę sobie i powodzenia dla wszystkich członków pod nami 😉

~ Pola (skarbnik)

2021
11.17

Na kanale Youtube dostępne jest nagranie z koncertu Akustycznej Kolektywny Turystycznej, który odbył się w ramach finału obchodów 60-lecia Akademickiego Klubu Turystycznego w Olsztynie. Nasza grupa muzyczna była supportem zespołu Wolna Grupa Bukowina. Były bis-y, nie zabrakło „Lodów Bambino” (Dzięki Luban:) )

Akustyczna Kolektywa Turystyczna

Link do playlisty.

Wystąpili:

 • Paulina Kostyk – wokal
 • Kamila Celińska – kahon
 • Krzysztof Kolumb – gitara, wokal
 • Damian Wójcik – wokal

i gościnnie na życzenie publiczności Maciej Lubieniecki.

2021
11.16

Już wkrótce w Gazecie Olsztyńskiej ukaże się artykuł autorstwa naszej klubowej koleżanki – Iwony Batyk o działalności AKT, zatytułowany „60 lat na szlaku”. Dostępny będzie w wersji papierowej i elektronicznej.

O dacie publikacji – poinformujemy 😉

Andrzej Krakowiak i Iwona Batyk, Australia 2005