Kategoria:  Rajdy i Spotkania
2019
02.04

Zapraszamy na kolejną edycję Walentynkowego Rajdu dla Singli (i nie tylko). Tym razem bez noclegu, z trasą po Olsztyńskich lasach i ścieżkach. Panie i Panowie startują osobno i spotykają się na szlaku.
Kierownicy rajdu: Kasia B. i Piotr C.
sobota, 16.02.2019
Miejsce zbiórki – Kortowo:
Panie – skwer między DS4 a DS6
Panowie – „Kac Rondo”
Meta:
Tymczasowa siedziba AKT ul. Żołnierska 14a/6
Szczegóły:
trasa do 14km na terenie Olsztyna (w zależności od pogody i możliwości uczestników)
na trasie ognisko ( w sprzyjających warunkach ) – prowiant we własnym zakresie
Na mecie rajdu zabawy walentynkowe
Koszty:
Wpisowe 10zł – obejmuje znaczek pamiątkowy oraz drobny poczęstunek na mecie,
+ ew. bilet autobusowy

Do zobaczenia!

2018
12.12

Nadchodzi ten magiczny czas refleksji, gdy każdy zastanawia się czy dobrym był dzieckiem w tym roku. Przychodzi ten moment gdy każdy z pytającym spojrzeniem kładzie się spać by z rana na jakiejś innej ziemi się obudzić. W czasach gdy każdy jest dla siebie miły, gdy przepraszać nie ma za co, gdy swoje marzenia pod choinką można odnaleźć. Więc i my akatowcy świętować radosny dzień boży będziemy w środę, na spotkaniu ostatnim gdzie każdy może potrawą swą przywitać zagubionego wędrowce który schronienia poszukuje. Jeśli ktoś chętny jest z was potrawą swą się podzielić to listę znajdziecie kucharzy i ich strawy. Dopiszcie się niezwłocznie, oczywiście jeśli chęć macie!

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1jVoa11NiHrk_lxkBmZLUCl2IINLJPEf1Qp1lVD44l20/edit?usp=sharing&fbclid=IwAR3nruItIhht62Degv6AYloJ6fOxXW_sV_EWfHBt_mkoLuWsSBUsZpwEG3I

 


2018
12.04

Ho, ho, ho! Zapraszamy na Mikołajkową środę w AKT 🙂 . Oprócz cotygodniowych relacji i zapowiedzi spraw z życia klubu, chcemy wprowadzić wszystkich w świąteczny klimat. Zaczniemy od 19:00 od wspólnym tworzeniem kartek świątecznych. Po części oficjalnej zebrania (ok. 20.15 – 21.00) będzie to, co każdy lubi, czyli wręczanie prezentów… Tym razem w odrobinę zagadkowej i odrobinę turystycznej konwencji. DLATEGO PROSIMY KAŻDEGO o przyniesienie symbolicznego, opakowanego, uniwersalnego prezentu za kwotę do 5 zł.
Na koniec chętni będą mogli zmierzyć się w grę pierniczkową i rozstrzygnąć odwieczną rywalizację między Św. Mikołajem, Gwiazdorem i Dziadkiem Mrozem.
Wpadajcie!

2018
11.26

Siemanko! W sobotę (1 XII) spotykamy się o 7:25 na Dworcu Głównym (przy wejściu). O godz. 7:40 odjeżdża busik, prosimy o punktualność. Zabierzcie ze sobą dobre buty, śpiwory, wpisowe 10 zł oraz drobne na przejazd, no i oczywiście „tradycyjny napój” na konkurs”. Trasa 14-16 km. Start Gietrzwałd, Pierwszy postój nad Jeziorem Giłwa i kilka mniejszych po drodze, stosownie do potrzeb. Główna przerwa w połowie trasy nad Jez. Isąg na południowo- wschodnim brzegu. Postaramy się zrobić ognisko. Przechodzić będziemy przez Pelnik lub gdzieś obok (zakupy). Trasa w większości przez las. Do zobaczenia!

2018
11.26

Jeden z wielu przykładów jak my Akatowcy świętujemy rocznicę niepodległości Polski! Niektórzy siadają na kanapie i celebrują w samotności, inni w barze przepijają oszczędności. My nie z tych co siedzieć zamierzamy, czterech mężów zdecydowało, że rowerem pokonają jeden kilometr za każdy rok wolności. Kilka zdjęć z stu kilometrowej podróży rowerowej: 

 

2018
11.26

  Akademicki Klub Turystyczny zaprasza pasjonatów turystyki pieszej (studentów, absolwentów, kadrę akademicką i innych) na wspólne obchody Andrzejek 2018. Coroczny Rajd Pieszy będzie miał w tym roku metę w Szałstrach, gdzie na uczestników będzie czekał ciepły posiłek oraz liczne zabawy i konkursy. Wcześniej przejdziemy wspólnie trasę ok. 15-18 km, nocleg w warunkach turystycznych wymaga od uczestników posiadania własnego śpiwora, kilka sztuk nasz klub posiada i chętnie wypożyczy, w siedzibie oraz na stronie www dowiedzieć się można również więcej szczegółów.
Zapraszajcie znajomych i spotykamy się na szlaku!
Kiedy: 1 grudnia o 07:00 – 2 grudnia o 11:00
Gdzie: Szałstry, 11-042 Szałstry, Polska
Kontakt do organizatorów:
Kwiatek: 501-514-760
Ada: 882-921-783

2018
11.09

Z okazji 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszam na pieszy 100 kilometrowy – RAJD NIEPODLEGŁOŚCI

W tym ważnym dla Polaków roku warto zrobić coś wyjątkowego.
Po latach gdy dzieci spytają – Tatusiu a Ty jak świętowałeś 2018 rok? Będziesz mógł odpowiedzieć: przeszedłem 100 km pieszo 🙂

Mając na uwadze pamięć o naszych przodkach, którzy we wszystkich wojnach i powstaniach walczyli za OJCZYZNĘ,
w symboliczny sposób złożymy im hołd.

Podczas długiego intensywnego marszu w zmiennej aurze,
w zimnie, w ciemności, poprzez trud, ból i zmaganie
z przeciwnościami natury PRZYWOŁAMY PAMIĘĆ o odradzającej się przed 100 laty OJCZYŹNIE i o tych którzy oddali dla Niej swoje zdrowie i życie.

TRASA:

Giżycko – Kruklanki – PUSZCZA BORECKA – Wzgórza Szeskie

Z powrotem innymi drogami:

Wzgórza Szeskie – PUSZCZA BORECKA – Kruklanki – Giżycko

ODLEGŁOŚCI:

piątek – ok. 44 km
sobota – ok. 44 km
niedziela – ok. 12 km

Wyjazd z Olsztyna do Giżycka w piątek 16 listopada busem o 7.05
Zbiórka naprzeciw dworca przy Empiku o 6.45

Startujemy z Giżycka ok. 9.00
Powrót w niedzielę rano, busy z Giżycka są często

2 noclegi na dziko, drugi nocleg – NIESPODZIANKA 🙂

Co trzeba zabrać? jak się przygotować do takiego rajdu?
Szczegóły wkrótce.

Zapraszam

Piotrek

2018
11.09

Serdecznie zapraszamy na rajd rowerowy. Do przejechania będzie ok 100 km z okazji 100 lat niepodległości . Celem naszego rajdu będzie Grunwald gdzie dojedziemy drogami asfaltowymi i leśnymi . Po drodze zahaczymy o pałac w Pacółtowie , skansen w Olsztynku oraz jak starczy sił to rezerwat bagno nadrowskie gdzie żyją żółwie błotne . Rowery oraz sakwy są do wypożyczenia w klubie , należy zaopatrzyć się w oświetlenie ,jakieś odblaski oraz fajnie by było jakieś flagi i inne akcenty patriotyczne . Dla osób których przeraża 100km jest opcja skrócenia rajdu i powrót do Olsztyna z Olsztynka pociągiem lub komunikacją MPK (od niedawna jest połączenie ). Termin wstępnie jest na sobotę ale jak pogoda w niedziele będzie ładniejsza to wybierzemy lepszy dzień . Start o 7 z kortowa .
Więcej informacji na środowym zebraniu i telefonicznie
Adam 725092897

2016
12.07

Kilka ujęć andrzejkowiczów zanim ruszyli na trasę.

2016
11.19

Cześć!

Serdecznie zapraszamy na rajd Andrzejkowy, który odbędzie się w
dniach 26-27 listopada 2016 organizowany przez AKT Olsztyn.
Meta rajdu to Szkoła Podstawowa w Spręcowie, 15km od Olsztyna. Nocleg na
sali gimnastycznej.
Spotykamy się na dworcu autobusowym w Olsztynie. Autobus do Dobrego Miasta odjeżdża o 8:10! Na miejscu – dla chętnych, specjalnie dla nas – zwiedzanie skansenu miejskiego (http://ckbdobremiasto.pl/skansen-miejski/). Kto woli dłużej pospać – o 10:00 ruszamy w teren spod Baszty Bocianiej przy ul. Sowińskiego w Dobrym Mieście. Do przejścia 15km z hakiem. Po drodze nie mijamy sklepów spożywczych, dlatego ewentualne zaopatrzenie można nabyć w Dobrym Mieście lub Spręcowie. Na mecie odbędzie się tradycyjny konkurs tanich win, będzie jedzenie oraz możliwość zagrania w piłkę siatkową, kosza itp.

Odjazd o 8:10 w sobotę z dworca autobusowego w Olsztynie.

W niedzielę powrót na własną rękę.

Należy zabrać ze sobą:
– 10zł na znaczek
– ciepły śpiwór, karimatę, kubek, kapcie
– jabola.

Kontakt:
882-921-783
lub
662-525-405

Pozdrawiamy i do zobaczenia!