W dniach od 26 października do 10 listopada br. pracownicy Instytutu Nauk Politycznych: prof. Arkadiusz Żukowski, dr hab. Marcin Chełminiak, dr hab. Waldemar Tomaszewski, dr Wojciech Kotowicz i dr Krzysztof Żęgota zrealizowali projekt w ramach inicjatywy "Polsko-Rosyjska Wymiana Młodzieży 2017".

W trakcie projektu polscy i rosyjscy studenci zwiedzili miejsca - zlokalizowane w województwie warmińsko-mazurskim i obwodzie kaliningradzkim - związane z wojenną i powojenną historią obu państw. Odwiedzono m.in. były obóz pracy w Działdowie, pomnik Danuty Siedzikówny w Miłomłynie, cmentarz wojenny w Olsztynie oraz miejsca związane z historią Kaliningradu. Naukowym i edukacyjnym rezultatem przedsięwzięcia były prezentacje i wnioski z dyskusji studentów polskich i rosyjskich, którzy zgodnie podkreślili znaczenie tego typu przedsięwzięć dla lepszego zrozumienia historii i współczesnych stosunków Polski i Rosji.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w oparciu o grant Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia w Warszawie.

Aktualności PTNP

Źródła nie znaleziono