Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

1) Studenci grup: I AiZP 1-1, I BN 1-1, I BN 1-2 - w dniu 05.10.2022 r., godz. 18:30 - 20:00, sala nr 217, ul. Szrajbera 11, odbędzie się szkolenie z Praw i Obowiązków Studenta.

2) Studenci grupy: I AiZP 1-1 - zajęcia w dn. 03.10.2022 r., godz. 8:00 - 11:15, Zarządzanie Kapitałem Ludzkim (wykł. i ćw) - ODWOŁANE. Nowy termin zajęć - do ustalenia z prowadzącą.

Od 1 września br. prof. Teresa Astramowicz-Leyk przebywa na stażu naukowym w Geschwister-Scholl-Institut für Politikwissenschaft (GSI -Instytut Nauk Politycznych) Ludwig-Maximulians-Universität München (LMU) w Monachium (Bawaria).

Jest to najlepszy niemiecki uniwersytet i zajmuje 48 miejsce na liście szanghajskiej. Patronami GSI jest rodzeństwo Sophie i Hans Scholl, którzy byli członkami antynazistowskiej organizacji Biała Róża (Weiße Rose). W 1943 roku za kolportaż ulotek na terenie uniwersytetu monachijskiego zostali skazani na karę śmierci. Wyrok wykonano. Budynek, w którym mieści się GSI został zbudowany po II wojnie światowej. W nim to przez ponad czterdzieści lat miało siedzibę Radio Wolna Europa, z Rozgłośnią Polską. Wieloletnim dyrektorem był Jan Nowak-Jeziorański - legendarny „Kurier z Warszawy”.

Egzaminy i zaliczenia poprawkowe u Pani Prof. K. Maciejewskiej-Mieszkowskiej zostały przesunięte na koniec września.

Nowe terminy zostaną podane wkrótce.

Przepraszamy za zaistniałe niedogodności.

Druga tura rekrutacji na studia rozpocznie się 6.09.2022 r. o godz. 00:00 a zakończy 15.09.2022 o godz. 15:00.

W ofercie mamy następujące kierunki studiów:

  • Analityka i zarządzanie publiczne - studia pierwszego stopnia, stacjonarne
  • Bezpieczeństwo narodowe - studia pierwszego stopnia, stacjonarne
  • Socjologia - studia pierwszego stopnia, stacjonarne
  • Bezpieczeństwo narodowe - studia pierwszego stopnia, niestacjonarne
  • Bezpieczeństwo narodowe - studia drugiego stopnia, stacjonarne
  • Politologia - studia drugiego stopnia, stacjonarne
  • Bezpieczeństwo narodowe - studia drugiego stopnia, niestacjonarne

Szczegóły na stronie IRK >>>

W dn. 28.08.2022 r. na zaproszenie J.M. Rektora UWM Prof. Jerzego Przyborowskiego odbyło się spotkanie Przewodniczącego Rady Najwyższej Ukrainy Rusłana Stefanczuka ze studentami z Ukrainy oraz liderami mniejszości ukraińskiej z naszego regionu.

W spotkaniu uczestniczyła także dr hab. prof. UWM Teresa Astramowicz-Leyk. Drugiej osobie w systemie politycznym Ukrainy miała okazję opowiedzieć o współpracy naukowej UWM z uniwersytetami ukraińskimi.

ilustacja artykułu

 

W minioną niedzielę prof. Teresa Astramowicz-Leyk zaprosiła ambasadora Ukrainy w Polsce Wasyla Zwarycza do udziału w VIII Polsko-Ukraińskim Forum Naukowym, które odbędzie się wiosną 2023 roku w Uniwersytecie Narodowym Politechnika Lwowska.

Pan ambasador chętnie przyjął zaproszenie. Wspominaliśmy też fakt, że pan ambasador uczestniczył w naszym Forum w 2017 roku, kiedy w ramach Okrągłego Stołu, wystawy i koncertu upamiętniliśmy 70 rocznicę przymusowych przesiedleń w ramach Akcji „Wisła”.

ilustacja artykułu

 

Dyżur na zaległe zaliczenia:

  • dr hab. prof. zw. Wojciech Jakubowski
  • dr hab. prof. zw. Marek Jabłonowski

odbędzie się w dn. 07.09.2022 r., w godz. 11.30 - 13.30.

Podkategorie