Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Instytut Nauk Politycznych obchodzi 15-lecie istnienia

Z tej okazji wydaliśmy okolicznościową publikację

Zapraszamy do kupowania i czytania

Kolejne roczniki kończą studia w Instytucie Nauk Politycznych. Trwa gorący okres obron prac licencjackich i magisterskich na kierunkach politologia oraz bezpieczeństwo narodowe.

Jak widać na zdjęciu - studia kończą także czynni funkcjonariusze służb mundurowych.

Serdecznie gratulujemy!

W "Gazecie Olsztyńskiej" ukazał się artykuł o absolwentach politologii z Ukrainy.

Przypominamy, że rekrutacja trwa!

Link do artykułu>>>

Z przykrością informujemy, że zmarł Profesor Tadeusz Mołdawa - wieloletni pracownik Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Dziekan Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. Ceniony naukowiec i przyjaciel olsztyńskiej politologii.

Wyrazy współczucia rodzinie Zmarłego składa Dyrekcja INP UWM.

W dn. 23-24.05.2019 roku w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie odbyło się V Polsko-Ukraińskie Forum Naukowe pt. „Uwarunkowania sąsiedztwa RP i Ukrainy: przezwyciężanie trudności we wzajemnych relacjach”.

Jest to wydarzenie naukowe zainicjowane przez Instytut Nauk Politycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Instytut Nauk Humanistyczno-Społecznych Uniwersytetu Narodowego Lwowska Politechnika, które łączy środowiska akademickie z wielu ośrodków naukowych z Polski i Ukrainy. Forum odbywa się naprzemiennie w Olsztynie i we Lwowie.

Z przyjemnością informujemy, że nakładem prestiżowego naukowego wydawnictwa niemieckiego Nomos ukazała się publikacja Pracownika Naszego Instytutu dr. hab. Jacka Więcławskiego pt. “Understanding Realism in Contemporary International Relations. Beyond the Structural Realist Perspective”.

Więcej szczegółów na naszej stronie.

Gratulujemy wartościowej publikacji naukowej!

Źródła nie znaleziono