1st Pakistani-Polish International Scientific Conference

Pakistan-Poland Relations:

Challenges and Opportunities in the Changing World

 

plakat

CALL FOR PAPER [pdf]

Zgłoszenia udziału w konferencji należy dokonać do dnia 30 września 2022 roku wypełniając formularz:  https://bit.ly/3T6ysIY

W dniach 19-20 maja 2022 r. odbędzie się - w formie zdalnej - VII Polsko-Ukraińskie Forum Naukowe.

Program Forum w załączeniu [pdf].

Od 2015 roku Instytut Nauk Politycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego wraz z Instytutem Nauk Humanistyczno-Społecznych Uniwersytetu Narodowego „Politechnika Lwowska” organizuje Polsko-Ukraińskie Fora Naukowe, które odbywają się na przemian raz w Olsztynie (nieparzyste) i raz we Lwowie (parzyste). Dokładamy starań, by konferencje naukowe, podczas których jest możliwość prezentowania wyników badań naukowców z Polski i Ukrainy łączyły się z oddziaływaniem na otoczenie społeczne. Dlatego w tych przedsięwzięciach naukowych uczestniczą dyplomaci, samorządowcy oraz przedstawiciele polskiej mniejszości narodowej w Ukrainie i ukraińskiej w Polsce. Niestety VI PUFN z powodu pandemii odbyło się z rocznym opóźnieniem i zdalnie.

Ze względu na to, że 24 lutego 2022 roku Rosja poprzez swoją agresję w Ukrainie rozpoczęła drugą fazę wojny również VII PUFN odbędzie się online, ponieważ jako organizatorzy chcemy, by mimo wojny polsko-ukraińska współpraca naukowa nadal jednoczyła badaczy z naszych i innych państw. W dniach 19-20 maja 2022 roku w Olsztynie odbędzie się w trybie zdalnym VII Polsko-Ukraińskie Forum Naukowe.

Tematem wiodącym tegorocznej edycji Forum będzie: Polska i Ukraina we współczesnej Europie – dialog międzykulturowy – rola mniejszości narodowych – wyzwania i zagrożenia.

Szczegóły w załączniku [pdf]

Zapraszamy do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. „Konflikt, współpraca i bezpieczeństwo we współczesnym świecie”, która odbędzie się 18 grudnia 2021 r. na Wydziale Stosunków Międzynarodowych Lwowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Iwana Franki.

Szczegóły w ogłoszeniu>>>

 

W dniach 17-19 listopada 2021 roku w Olsztynie będziemy gościć uczestników dorocznej konferencji Central European Political Science Association. Impreza pierwotnie miała odbyć się w ubiegłym roku, jednak ze względu na pandemię covid-19 została przeniesiona w czasie.

Program konferencji w załączniku>>>