W dniach 6-7 maja 2016 roku Instytut Nauk Politycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie współorganizował razem z Katedrą Politologii Uniwersytetu w Kłajpedzie międzynarodową konferencję pt. Welfare and Security in the 21st Century: Politicisation of the Social Contract.

Wydarzenie miało miejsce w Kłajpedzie w sali senatu tamtejszej Uczelni. Wśród uczestników byli uczeni i badacze z wielu państw, m.in. Litwy, Łotwy, Czech, Rumunii, Bułgarii, Rosji, Białorusi czy Włoch. Polskę reprezentowali prof. Arkadiusz Żukowski, dr hab. Marcin Chełminiak i dr Wojciech Kotowicz, którzy zaprezentowali wyniki badań na temat relacji Polski i obwodu kaliningradzkiego w kontekście soft i hard security.

Konferencja była jednym z efektów współpracy naukowej, którą nasz Instytut w zainicjował 2014 roku. W 2015 roku kooperacja z litewskimi partnerami została sformalizowana poprzez podpisanie umowy międzynarodowej między Uczelniami.

Poniżej link do informacji na temat konferencji z oficjalnej strony kłajpedzkiej Uczelni:

Aktualności PTNP

Źródła nie znaleziono