Z początkiem stycznia 2016 roku rozpoczął działalność Olsztyński Oddział Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego.

W skład Zarządu Oddziału weszli: dr Krzysztof Żęgota (przewodniczący), dr Wojciech Kotowicz (sekretarz) oraz dr Magdalena Kumelska (skarbnik).

Polskie Towarzystwo Geopolityczne zostało założone w październiku 2008 roku podczas I Zjazdu Geopolityków Polskich, odbywającego się w Zielonej Górze. Celem działalności Towarzystwa jest integracja środowisk akademickich związanych z geopolityką oraz popularyzacja geopolityki i pokrewnych nauk bądź paradygmatów badawczych. Od 2009 roku członkowie PTG aktywnie włączyli się w budowę recenzowanego czasopisma naukowego poświęconego geopolityce – „Przeglądu Geopolitycznego” – wydawanego przez Instytut Geopolityki w Częstochowie. W 2013 roku czasopismo zostało docenione przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i wpisane na listę czasopism punktowanych. W 2013 roku PTG rozpoczęło organizację cieszącego się dużą popularnością konkursu pt. „Książka Geopolityczna Roku”.

Zachęcamy pracowników, doktorantów i studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz badaczy z innych ośrodków akademickich regionu prowadzących badania lub zainteresowanych geopolityką do wstąpienia do PTG. W tym celu należy złożyć deklarację członkowską dostępną u przewodniczącego lub sekretarza Oddziału oraz na stronie internetowej http://ptg.edu.pl/czlonkostwo/ .

Osoby zainteresowane wstąpieniem do Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego proszone są o kontakt pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Aktualności PTNP

Źródła nie znaleziono