W dniach 19-21 listopada br. w Moskwie odbył się VII Rosyjski Kongres Politologów organizowany przez Rosyjskie Towarzystwo Nauk Politycznych oraz Moskiewski Państwowy Instytut Stosunków Międzynarodowych (MGIMO). Kongres zgromadził kilkuset badaczy z Rosji i zagranicy, w tym Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Chin, Australii i Ukrainy.

W obradach uczestniczyli również naukowcy z Polski: prof. Teresa Sasińska-Klas (Uniwersytet Jagielloński), dr Marta De Zuniga (Uniwersytet Warszawski) oraz dr Krzysztof Żęgota (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie), który wygłosił dwa referaty: na temat bezpieczeństwa Europy Środkowo-Wschodniej oraz relacji Unia Europejska - Rosja.

Aktualności PTNP

Źródła nie znaleziono