27 października 2015 roku doszło do podpisania współpracy między Instytutem Nauk Politycznych a Zespołem Szkół w Dobrym Mieście.

Na podstawie pełnomocnictwa Rektora Uniwersytetu, prof. Arkadiusz Żukowski podpisał porozumienie z Zespołem Szkół w Dobrym Mieście, reprezentowanym przez mgr. inż. Andrzeja Wonię. Instytut prowadzi studia z zakresu politologii oraz bezpieczeństwa narodowego, Zespół Szkół natomiast "klasę mundurową" w Liceum Ogólnokształcącym o specjalności praca w policji i praca w wojsku.

Instytut umożliwi pracownikom i uczniom Zespołu uczestnictwo w konferencjach i sesjach naukowych, wykładach, spotkaniach z reprezentantami świata polityki i specjalistami z zakresu bezpieczeństwa i politologii oraz w innych formach aktywności dydaktyczno-naukowej Instytutu. Zespół Szkół będzie miał również możliwość organizowania u siebie gościnnych wykładów i innych zajęć prowadzonych przez pracowników Instytutu.

Instytut Nauk Politycznych UWM od lat kieruje działania dydaktyczno-promocyjne do uczniów szkół ponadgminzjalnych. Organizuje m.in. konkurs politologiczny na pracę pisemną, konkurs wiedzy o regionie Warmii i Mazur, jest organizatorem regionalnych eliminacji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym oraz kursów przygotowawczych do matury z wiedzy o społeczeństwie.

Aktualności PTNP

Źródła nie znaleziono