Rozpoczęła się trzecia edycja konkursu promującego wiedzę o Unii Europejskiej. Partnerami konkursu jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego oraz Instytut Nauk Politycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Przedmiotem konkursu jest nakręcenie krótkiego filmu telefonem komórkowym/tabletem. Celem filmu jest pokazanie mieszkańcom regionu pozytywnych aspektów ponad 10-letniej obecności Polski w strukturach Unii Europejskiej oraz zachęcenie do aktywnego i świadomego uczestnictwa w wydarzeniach społeczno-politycznych we wspólnej Europie.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas I-II szkół ponadgimnazjalnych z województwa warmińsko-mazurskiego.

Nagrody:

1. Zwycięski 3-osobowy zespół uczniów (I miejsce) wraz z opiekunem merytorycznym otrzyma nagrodę w postaci wyjazdu studyjnego do Brukseli ufundowanego i zorganizowanego przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Wyjazd odbędzie się we wrześniu 2015 roku.
  2. Zespoły, które zajmą II i III miejsce otrzymają nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego.

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 kwietnia 2015 roku.

Załączniki:

Aktualności PTNP