W dniu 7 maja odbyło się spotkanie studentów I roku Bezpieczeństwa narodowego oraz członków Studenckiego Koła Bezpieczeństwa Narodowego z Panem Michałem Czerwińskim, przedstawicielem firmy „TACMED”, która realizuje szkolenia dla jednostek specjalnych wojska, policji, służb ratowniczych i agencji rządowych.

Szanowny Gość przedstawił zebranym problematykę związaną z działaniami „aktywnego strzelca” (Active shutter) na terenie miasteczek uniwersyteckich w USA. Prelegent omówił także zasady postępowania w przypadku wtargnięcia zamachowca do pomieszczeń uniwersyteckich. W trakcie wykładu studenci mogli zaznajomić się również z zagrożeniami związanymi z podłożeniem ładunku wybuchowego czy obchodzeniem się z przesyłką, która może w rzeczywistości być ukrytym urządzeniem wybuchowym.

Na zakończenie spotkania ku swemu zdziwieniu niektórzy studenci mogli odnaleźć pod swymi siedzeniami... zainstalowane tam atrapy ładunków wybuchowych.

Aktualności PTNP

Źródła nie znaleziono