Zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie politologicznym na pracę pisemną.

Konkurs jest organizowany przez Instytut Nauk Politycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie pod patronatem J.M. Rektora prof. dr. hab. Ryszarda J. Góreckiego. Edycja 2014 nosi tytuł „25 lat po obradach Okrągłego Stołu.

Przedmiot i cel konkursu:

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa warmińsko-mazurskiego. Jego celem jest promowanie wiedzy o współczesnym świecie polityki w Polsce. Zachęcanie do pogłębiania wiedzy z zakresu funkcjonowania państwa; systemu politycznego RP; tradycji polskiego konstytucjonalizmu oraz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Przedmiotem konkursu jest samodzielne napisanie pracy o charakterze politologicznym. Temat pracy musi być zgodny z głównymi zagadnieniami przedstawionymi przez organizatorów.

Uczestnictwo:

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie zgłoszenia w formie elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz napisanie pracy, a następnie przesłanie jej drogą pocztową na adres: Instytut Nauk Politycznych, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, 10-007 Olsztyn, ul. Szrajbera 11, z dopiskiem „Konkurs-politologia”. W zgłoszeniu należy umieścić informacje: imię i nazwisko; tytuł pracy; nazwa i adres szkoły (nr telefonu); klasa; kontaktowy e-mail i numer telefonu.

Ocena pracy:

Prace będą oceniane przez pracowników naukowych Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W celu zachowania anonimowości i obiektywności oceny prace oznacza się godłem. Przy ocenie pracy będą brane pod uwagę następujące kryteria:

1) Zgodność treści pracy z przyjętym tematem;

2) Politologiczna wartość pracy;

3) Właściwy dobór i wykorzystanie dostępnej literatury;

4) Zachowanie wymogów formalnych pracy.

Praca nie powinna przekraczać 8 stron wydruku komputerowego.

Nagrody:

Laureatom konkursu zostaną wręczone nagrody ufundowane przez J.M. Rektora. Wyróżnieni uczestnicy otrzymają interesującą książkę.

Więcej szczegółów i wymogi redakcyjne - w pliku.

Przypominamy także o konkursie wiedzy o regionie warmińsko-mazurskim [więcej].

Aktualności PTNP

Źródła nie znaleziono