W grudniu ub.r. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie nawiązał współpracę z Kaukaskim Uniwersytetem Międzynarodowym w Tbilisi. Współpracę między naszymi uczelniami mogą realizować wszystkie wydziały, a zaczęły ją już Instytut Nauk Politycznych UWM i Laboratorium Monitoringu Geopolitycznego KUM.

Umowa o współpracy przewiduje m.in. wspieranie wymiany zeszytów naukowych, artykułów oraz innych publikacji drukowanych i elektronicznych na tematy pozostające w sferze wspólnych zainteresowań, konsultacje na temat możliwości realizacji wspólnych inicjatyw naukowych, organizację konferencji, okrągłych stołów, dyskusji, seminariów oraz innych przedsięwzięć realizowanych zarówno w Polsce, jak i w Gruzji, wspólny udział w spotkaniach o dwustronnym, regionalnym, transregionalnym oraz międzynarodowym charakterze, wymianę ekspertów, badaczy, wykładowców oraz studentów, realizację wspólnych projektów naukowych i edukacyjnych.

Kaukaski Uniwersytet Międzynarodowy

Aktualności PTNP