Aż 15 studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego otrzymało stypendia ministra nauki i szkolnictwa wyższego za wybitne osiągnięcia. Troje z nich to studenci politologii i bezpieczeństwa narodowego.

Minister przyznał 934 stypendiów dla studentów i 84 stypendia dla doktorantów. Nasi studenci (w tym 3 doktorantów) otrzymali stypendia na rok i jest to 14 tys. zł dla studenta i 22 tys. dla doktoranta.

Otrzymać stypendium ministra nie jest łatwo. Trzeba wykazać się wysoką średnia ocen oraz wybitnymi osiągnięciami naukowymi, w tym np. mieć co najmniej dwie publikacje naukowe w recenzowanych czasopismach naukowych o zasięgu międzynarodowym lub publikacje naukowe w formie książki; mieć znaczący udział w projektach lub grantach badawczych prowadzonych przez uczelnię lub we współpracy z innymi ośrodkami akademickimi lub naukowymi; być autorem lub współautorem patentu lub wzoru użytkowego; występować na międzynarodowych konferencjach naukowych.

- Piętnastu stypendystów ministra to bardzo dobry wynik i trzeba się cieszyć z tego, że mamy tak dobrych studentów – komentuje dr hab. Jerzy Przyborowski, prorektor ds. kształcenia. Stypendyści odebrali gratulacje uroczyście – na posiedzeniu Senatu UWM 24 stycznia. Gratulował im rektor UWM prof. Ryszard Górecki.

Paweł Schmidt - student politologii i bezpieczeństwa narodowego na obu kierunkach ma średnią 4,7 i 4,6. Jest chyba rekordzistą: stypendium ministra zdobył 3. raz pod rząd. - Kosztuje mnie to dużo pracy, ale bardzo się cieszę, że je zdobyłem. Trochę czasu na życie studenckie też jednak znajduję – zapewnia Paweł.

Nasi stypendyści to:

Wojciech Fabiszewski (politologia 3 r. lic.), Andrzej Jurkun (politologia 2 r. mgr), Paweł Schmidt (politologia 2 r. mgr i bezpieczeństwo narodowe 2 r. lic.).

Gratulujemy!

11_jp