Dzięki zaangażowaniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie nadinspektora Józefa Gdańskiego oraz przychylności Rektora UWM prof. dr. hab. Ryszarda Góreckiego, w sobotę 7 grudnia 2013 roku, w trakcie zajęć kierunku Bezpieczeństwo Narodowe przeprowadzono pozorację sytuacji zakładniczej.

Dwaj uzbrojeni napastnicy, używając broni długiej, zajęli salę wykładową ze znajdującymi się w niej studentami II roku Bezpieczeństwa narodowego studiów niestacjonarnych. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy Sekcji Antyterrorystycznej Komendy Wojewódzkiej Policji przetrzymywani zakładnicy – studenci i ich wykładowca – zostali uwolnieni.

W teoretyczne aspekty zagadnienia kryzysu zakładniczego studenci zostali wprowadzeni, tuż przed atakiem napastników, przez eksperta w dziedzinie zwalczania terroryzmu. Warto dodać, iż uczestnicy mieli przy tej okazji możliwość „powąchania” prawdziwego zapachu prochu….

Dziękujemy funkcjonariuszom olsztyńskiej SAT za możliwość uczestniczenia w tak interesujących ćwiczeniach.

Aktualności PTNP

Źródła nie znaleziono