Centralne Biuro Antykorupcyjne już po raz trzeci zainicjowało wspólne obchody Międzynarodowego Dnia Przeciwdziałania Korupcji. W tym roku tematem przewodnim III Międzynarodowej Konferencji Antykorupcyjnej zorganizowanej 10 grudnia 2012 roku w Zamku Królewskim w Warszawie była „Europa bez korupcji”.

W trakcie konferencji Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Paweł Wojtunik wręczył nagrody w związku z rozstrzygnięciem ogłoszonego konkursu na najlepszą pracę magisterską/doktorską o szeroko rozumianej tematyce korupcyjnej. Do Konkursu zostało zgłoszonych 7 prac doktorskich oraz 16 prac magisterskich

W Pierwszej Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Laureatem Pierwszej Nagrody został P. Jacek Bil za pracę doktorską pt.”Korupcja jako instrument uprawiania polityki” przygotowaną pod kierunkiem prof. zw. dr. hab. Sergiusza Wasiuty.

Pan Jacek Bil uzyskał stopień naukowy doktora nauk humanistycznych w dyscyplinie nauk o polityce na Wydziale Nauk Społecznych (komisja doktorska składająca się z pracowników Instytutu Nauk Politycznych) Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w 2012 r. Rozprawę doktorską napisał pod kierunkiem Sergiusza Wasiuty - profesora zwyczajnego, doktora habilitowanego, Kierownika Pracowni Zagrożeń Cywilizacyjnych i Polityki Bezpieczeństwa Instytutu Nauk Politycznych Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Doktorat Jacka Bila, który stanowił wyniki jego własnych wieloletnich badań opartych o głęboką naukową wiedzę oraz praktykę zawodową w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, został wysoko oceniony przez recenzentów. Fragmenty doktoratu zostały opublikowane w naukowych publikacjach w Polsce i za granicą. W ramach Pierwszej Nagrody ww. Konkursu rozprawa doktorska Jacka Bila ukaże się drukiem w formie monografii.

Aktualności PTNP

Źródła nie znaleziono