Studenci Politologii - członkowie Koła Naukowego Politologów: Wojciech Fabiszewski, Andrzej Jurkun i Paweł Schmidt - wzięli udział w Turnieju Negocjacyjnym w ramach III Festiwalu Dyplomatycznego, organizowanym przez Koło Studentów Stosunków Międzynarodowych UJ w dniach 23-25 maja.

W wyniku zaciętej rywalizacji z dziewięcioma innymi zespołami z uniwersytetów z całego kraju udało im się zwyciężyć. W nagrodę pojadą na 4 dni do Brukseli w drugiej połowie roku.

Festiwal Dyplomatyczny to wydarzenie interdyscyplinarne, łączące w sobie teoretyczną wiedzę z zakresu negocjacji i szerzej stosunków międzynarodowych, z praktycznym rozwijaniem zdolności niezbędnych w dyplomacji. Podzielony jest na trzy części:

• ekspercka konferencja naukowa dotycząca dyplomacji,
  • konkurs oratorski,
  • Turniej Dyplomatyczny, będący główną częścią wydarzenia.

W nim właśnie udział brało Koło Naukowe Politologów. W jego trakcie 3-osobowe zespoły, reprezentujące poszczególne koła naukowe wcielają się w role negocjatorów stron konfliktu, dotyczących przypadków specjalnie przygotowanych przez organizatorów. Celem każdego zespołu jest uzyskanie jak największych korzyści dla strony konfliktu, którą reprezentują. To oceniane jest przez niezależnych ekspertów z zakresu negocjacji – firmę szkoleniową Neraida.

W czasie 3 dni zespół KNP trzykrotnie rywalizował z konkurencyjnymi drużynami w negocjacjach dwu- lub trójstronnych. Runda finałowa była otwarta dla publiczności, zgromadzonej w Auditorium Maximum UJ.

Aktualności PTNP

Źródła nie znaleziono