Europejskie Centrum Solidarności zaprasza do udziału w trzeciej edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską, doktorską i habilitacyjną dotyczącą historii i idei Solidarności oraz opozycji wobec komunizmu i dyktatury.

Konkurs ma na celu wybór najlepszej powstałej po 2006 roku pracy magisterskiej, doktorskiej i habilitacyjnej dotyczącej tematyki związanej z historią i ideą Solidarności oraz opozycją wobec komunizmu i dyktatury, dysponującej równocześnie wysokim potencjałem innowacyjności i odznaczającej się dużą wartością merytoryczną.

Laureaci konkursu otrzymają następujące nagrody:

• za najlepszą pracę magisterską 3000 PLN brutto oraz wydanie pracy drukiem nakładem Europejskiego Centrum Solidarności,
  • za najlepszą pracę doktorską 5000 PLN brutto oraz wydanie pracy drukiem nakładem Europejskiego Centrum Solidarności,
  • za najlepszą pracę habilitacyjną 7000 PLN brutto oraz wydanie pracy drukiem nakładem Europejskiego Centrum Solidarności.

Do Konkursu mogą zostać zgłoszone wyłącznie obronione prace magisterskie, doktorskie oraz prace przewidywane jako rozprawy habilitacyjne z dziedziny szeroko pojętej humanistyki, w tym dziedzin m. in. takich jak: historia, socjologia, filozofia, psychologia, prawo, kulturoznawstwo, ekonomia itp. Muszą również posiadać charakter monografii książkowych. Zgłoszenia pracy może dokonać jej autor najpóźniej do 30 października 2012 roku na adres:

Wydział Myśli Społecznej

Dział Badań Historycznych

Europejskie Centrum Solidarności

ul. Doki 1, 80-958 Gdańsk

Szczegółowe informacje dostępne są ma stronie internetowej Europejskiego Centrum Solidarności. Na Państwa pytania z przyjemnością odpowie też Pan Jakub Kufel z Wydziału Myśli Społecznej ECS pod numerem telefonu:58 768 23 68 lub adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności PTNP

Źródła nie znaleziono