Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

28 września br. w siedzibie Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się spotkanie dyskusyjne poświęcone wydaniu kolejnego tomu serii "Polska mniej znana 1944-1989. Kryzys grudniowy 1970 w świetle dokumentów i materiałów Komisji Władysława Kruczka i relacji ludzi obozu władzy", opracowanej wspólnie przez Archiwum Akt Nowych i Uniwersytet Warszawski.

Seria prezentuje dokumenty i opracowania KC PZPR i organów państwowych PRL, znajdujące się w zasobie Archiwum Akt Nowych. Każdy z tomów został opracowany przez wybitnych historyków i politologów. Na spotkaniu prezentującym najnowszą publikację wystąpił m.in. jej współautor, prof. dr hab. Marek Jabłonowski, zaś w dyskusji uczestniczył m.im. dr Przemysław Piotrowski.

Panel autorski poprzedzony był pokazem unikalnych wybranych archiwaliów KC PZPR i organów władzy PRL z zasobu Archiwum Akt Nowych.