Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Prof. Teresa Astramowicz-Leyk odwiedziła Uniwersytet Narodowy Akademia Ostrogska w Ostrogu, obwód rówieński, który jest regionem partnerskim województwa warmińsko-mazurskiego. Akademia Ostrogska jest uczelnią partnerską UWM i w październiku obchodzi 445-lecie istnienia.

Prof. Astramowicz-Leyk spotkała się z koordynatorką współpracy ze strony UNAO Panią Profesor Ałłą Atamanenko. Omówiono dotychczasową współpracę i plany na najbliższą przyszłość, w tym pracę nad uruchomieniem wspólnego kształcenia studentów na kierunku Politologia i Bezpieczeństwo narodowe. Akademia Ostrogska jest jedynym ukraińskim uniwersytetem, w którym funkcjonuje kierunek Bezpieczeństwo narodowe.

Omówiono także udział trojga wykładowców AO na stażach w UWM oraz ich udział w konferencji CEPSA, która odbędzie się w listopadzie tego roku w Olsztynie. Obecna na spotkaniu Prof. Jaryna Turczyn z Uniwersytetu Narodowego Politechnika Lwowska zaprosiła Panią Profesor A. Atamanenko do podpisania umowy o współpracy między tymi dwoma prestiżowymi ukraińskimi uniwersytetami.