BADANIA
Studenckie Koło Naukowe Anglo Cooltura Seniors

 

Przewodnicząca Koła: Aneta Dembek

adres e-mail:  anet.dembek@gmail.com

Opiekun Koła: dr Anna Kwiatkowska

adres e-mail: anglocooltura@g.mail.com

fanpage: www.facebook.com/pages/Anglocooltura/

 

 

 

 

Koło działa od grudnia 2013 r. przy Katedrze Filologii Angielskiej

Nasze zainteresowania to głównie literatura i kultura angielska XX w., ale nie tylko. Bazą dla naszych działań jest szeroko pojęta kultura anglojęzyczna (dyskusje, projekty, spotkania dotyczące książek, sztuk plastycznych, filmów, adaptacji filmowych, tworzenia własnych filmów,  etc.).

Cele koła

Zgłębianie i popularyzowanie literatury oraz kultury brytyjskiej i amerykańskiej wśród studentów filologii angielskiej, a także wśród studentów innych kierunków naszego Uniwersytetu.

Członkowie     

Koło Naukowe AngloCooltura-Seniors skupia głównie studentów ostatnich roczników, a przede wszystkim osoby studiujące na studiach II III stopnia w Katedrze Filologii Angielskiej UWM w Olsztynie, ale mile widziany jest każdy, kto interesuje się językiem angielskim i kulturą angielską.

 

Wybrane działania Koła Anglo-Cooltura Seniors (2014 - 2018)

 • 10.04.2014 - udział w Dniu Szkockim na UWM („Pomiędzy Szkocją a Warmią"). Pokaz filmu Farewell to Winter oraz prezentacja legendy szkockiej o kelpiach „Sąsiedzi Nessie, czyli kto jeszcze zamieszkuje jezioro Loch Ness i kogo boi się Harry Potter.
 • 17.03.2015 - udział w Dniu Otwartych Drzwi na Wydziale Humanistycznym. Prezentacja filmu pt. Alicja w Kortowie promującego Wydział Humanistyczny oraz Katedrę Filologii Angielskiej.  https://www.youtube.com/watch?v=3lCTddEDt4Q
 • 04-06.02.16 - wyjazd do Warszawy, do Instytut Filologii Polskiej podczas którego członkowie Koła uczestniczyli m.in. w spotkaniu z jednym z redaktorów kwartalnika literacko-kulturalnego eleWator, dr. Karolem Samselem, odbyli kwerendę w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego, obejrzeli wystawę „Van Gogh Alive" przygotowaną w oparciu o technologię SENSORY4TM.
 • 31.03.2016 - udział w Dniu Otwartych Drzwi na Wydziale Humanistycznym: promocja Katedry Filologii Angielskiej - organizacja i prowadzenie stoiska, rozdawanie ulotek, akcja informacyjna.
 • 04.06.2016 - udział w Nocy Bibliotek, Biblioteka Uniwersytecka UWM: prezentacja na temat epoki elżbietańskiej i Szekspira, wyświetlenie filmu Playing with Shakespeare, zorganizowanie konkursu w oparciu o film i prezentację, a także przygotowanie ciekawych informacji o Szekspirze w jęz. polskim i angielskim w formie mini-ulotek.
 • czerwiec 2017 - przygotowanie i wydanie książki popularyzującą literaturę angielską Tasting Literature (red. Anna Kwiatkowska)
 • 19.12.2017 - udział członków Koła w Dniu Międzykulturowym: program artystyczny.
 • grudzień 2017 - organizacja spotkania przedświątecznego w Katedrze Filologii Angielskiej: prezentowanie zwyczajów związanych z okresem Bożonarodzeniowym krajów angielskiego obszaru językowego oraz wspólne śpiewanie piosenek świątecznych.
 • 16-19.04.2018 - uczestnictwo w Dniach Humana.
 • 14.03.2018 - przeprowadzenie warsztatów językowych dla dwóch klas III SP 2 im. Jarosława Dąbrowskiego w Olsztynie w ramach organizowanego w tej szkole Tygodnia Języka Angielskiego.
 • Udział członków Koła w konferencjach naukowych i warsztatach metodycznych.

 

 

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

 

 

Galeria  +  link do filmu Alicja w krainie Kortowie :

https://www.youtube.com/watch?v=kX4wtjdQyPY&list=UUsqRvCSHzYdIh-ESUW7tLWA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Menu