Instytut Nauk Politycznych UWM w Olsztynie po raz dziesiąty był organizatorem Olimpiady. Etap okręgowy odbył się 20 stycznia 2018 roku w Olsztynie w siedzibie Instytutu Nauk Politycznych przy ul. Szrajbera 11.

Tematem przewodnim tegorocznej Olimpiady była „Demokracja – istota, idee, cele i ich realizacja”. W eliminacjach szkolnych uczestniczyło 243 uczniów z 29 szkół średnich z województwa warmińsko-mazurskiego.

Do etapu centralnego Olimpiady o Polsce i Świecie Współczesnym zakwalifikowały się następujące osoby:

Wojciech Pach – II Liceum Ogólnokształcące im. K. I. Gałczyńskiego w Olsztynie opiekun mgr Hanna Janik

Kamila Skrzypa – Zespół Szkół w Górowie Iławeckim opiekun mgr Dorota Kalinowska

Tomasz Budziński – II Liceum Ogólnokształcące im. K. Jagiellończyka w Elblągu opiekun mgr Marek Nowosad

Serdecznie gratulujemy!

Tegoroczna edycja Olimpiady odbyła się przy wsparciu Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Olsztynie.