I Międzynarodowa Konferencja Naukowa

„Władza w przestrzeni społeczno-politycznej”

Pomiędzy sprawowaniem a obywatelską suwerennością władzy

30-31 maja 2016 roku

Szanowni Państwo! Cytując jednego z wybitnych francuskich polityków początku XXI w., iż: władza jest jak horyzont, im bardziej się zbliża, tym bardziej oddala. Ale trzeba zobaczyć pejzaż, który jest za górą. Możliwe, że jest to podróż Ulissesa, której celem jest odnalezienie własnej tożsamości, pragniemy zaprosić do pogłębiania wiedzy, wymiany wyników badań oraz rozwoju wzajemnej współpracy poprzez udział w I Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Władza w przestrzeni społeczno-politycznej”. Pomiędzy sprawowaniem a obywatelską suwerennością władzy.

Będąc świadomymi jak szeroki jest wzajemny wpływ szeroko pojętych ośrodków władzy na życie obywateli (w perspektywie, tak krótkofalowej, jak i długoterminowej) oraz rola obywateli w kształtowaniu porządku społeczno-politycznego pragniemy pogłębić dotychczasowy dorobek naukowy w tym zakresie.

W perspektywie niezwykle szybkich przemian jakie mają miejsce w XXI w. organizatorzy pragną ażeby proponowany projekt przybrał charakter wielowymiarowego i interdyscyplinarnego forum dyskusyjnego z pogranicza nauk politycznych, psychologii, prawa, socjologii, historii i innych.

Głównymi osiami debaty chcielibyśmy uczynić kwestie:

a) społecznej kontestacji,

b) przywództwa politycznego,

c) roli czynników wewnętrznych i zewnętrznych w kształtowaniu relacji pomiędzy obywatelami, a elitami politycznymi,

d) kulturowych uwarunkowań wpływających na kształt tej relacji,

e) czynników prawnych w zakresie zdobywania i sprawowania władzy etc.

Opłata konferencyjna wynosi 225 PLN (członkowie PTNP 200 PLN). Pokrywa ona koszt materiałów konferencyjnych, przerw kawowych, wyżywienia oraz publikacji artykułu po uzyskaniu pozytywnej recenzji. Udzielamy wszelkiej niezbędnej pomocy przy organizacji noclegu. Istnieje również możliwość publikacji artykułu bez udziału w konferencji. W tym przypadku opłata wynosi 150 PLN. Należy wówczas oznaczyć swój wybór w formularzu. Celem organizatorów jest wydanie publikacji w okresie 3 miesięcy od zakończenia wydarzenia.

Jakiekolwiek pytania prosimy kierować pod adresy:

mgr Paweł Schmidt - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – 723 883 383

mgr Kamil Sygidus – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – 513 738 733

Terminarz konferencji:

a) 31 marca 2016 r. – Zgłoszenie akcesu do udziału w konferencji poprzez wypełnienie formularza online: https://docs.google.com/forms/d/1er3PxzUvTHRFCy5C75KVwMQpeJ_fFc3rt5UAImOIBWI/viewform lub przesłanie formularza pod adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

b) 8 kwietnia 2016 r. – Ogłoszenie listy uczestników zakwalifikowanych oraz wstępnego harmonogramu konferencji. Przekazanie wymagań redakcyjnych względem nadsyłanych artykułów.

c) 3 maja 2016 r. – Nieprzekraczalny termin przesłania artykułu do publikacji oraz uiszczenia opłat konferencyjnych.

d) 30-31 maja 2016 r. - I Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Władza w przestrzeni społeczno-politycznej”. Pomiędzy sprawowaniem a obywatelską suwerennością władzy

e) 31 sierpnia 2016 r. – Planowany termin wydania publikacji.

KOMITET NAUKOWY KONFERENCJI:

Prof. Arkadiusz Żukowski – Przewodniczący komitetu naukowego

Prof. Teresa Astramowicz-Leyk

Prof. Selim Chazbijewicz

Prof. Marcin Chełminiak

dr Maciej Hartliński

dr Wojciech Kotowicz

dr Magdalena Kumelska

dr Karolina Tybuchowska-Hartlińska

dr Grzegorz Haber – Uniwersytet Opolski

KOMITET ORGANIZACYJNY:

mgr Paweł Schmidt – Przewodniczący komitetu