W dniach 15-22 września br. w Instytucie Nauk Politycznych Wydziału Nauk Społecznych UWM odbywała się szkoła letnia Baltic Camp w ramach projektu "Strengthening the identity of the Baltic Sea Region borderlands. Building cooperation for the youth" z udziałem studentów z Uniwersytetu Kłajpedzkiego (Litwa), Uniwersytetu Łotwy w Rydze oraz Uniwersytetu w Tartu (Estonia).

Sekcję zdalną Baltic Camp otworzyła w dniu 15 września Dziekan Wydziału Nauk Społecznych dr hab. Joanna Ostrouch-Kamińska, prof. UWM oraz Dyrektor Instytutu Nauk Politycznych prof. Arkadiusz Żukowski. 18 września studenci z Litwy, Łotwy i Estonii przybyli do Olsztyna. Byli pierwszą tego typu międzynarodową grupą odwiedzającą nowy budynek Wydziału.

W dn. 19 września studenci szkoły letniej uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym, w ramach którego przeprowadzono konkurs dotyczący tradycji kulinarnych oraz zwyczajów ludowych w Polsce, Litwie, Łotwie i Estonii. Ponadto w dn. 21-22.09.2023 r. odbyło się w ramach szkoły letniej seminarium naukowe poświęcone naukowym rezultatom projektu oraz możliwości pogłębienia współpracy naukowej i społecznej w basenie Morza Bałtyckiego.

Szkoła letnia została sfinansowana ze środków Rady Państw Morza Bałtyckiego.

Program seminarium [pdf]