Z początkiem grudnia br. Instytut Nauk Politycznych UWM zainaugurował realizację projektu "Strengthening the identity of the Baltic Sea Region borderlands. Building cooperation for the youth".

Projekt jest realizowany w partnerstwie z Uniwersytetem Kłajpedzkim (Litwa), Uniwersytetem Łotwy w Rydze oraz Uniwersytetem Tartu (Estonia). Głównym celem projektu jest wzmocnienie poczucia przynależności do regionu Morza Bałtyckiego oraz budowanie tożsamości regionalnej wśród młodych ludzi mieszkających w krajach nadbałtyckich. Jego realizacja ma służyć budowie trwałych partnerstw w zakresie współpracy młodzieży (w tym młodzieży akademickiej oraz uczniów szkół średnich), współpracy uczelni wyższych oraz innych instytucji zlokalizowanych na pograniczach (samorządów terytorialnych, nauczycieli akademickich i nauczycieli, przedstawicieli NGO i innych instytucji działających na rzecz młodzieży) znajdujących się na pograniczach państw bałtyckich (Polski, Litwy, Łotwy i Estonii).

Projekt jest współfinansowany ze środków Rady Państw Morza Bałtyckiego.

Link do informacji o projekcie na stronie UWM FM: http://uwmfm.pl/news/126/czytaj/9820/miedzynarodowy-grant-dla-politologow-z-uwm.html?fbclid=IwAR370O74VOAaZyPChT-9zgi2y6eAZeFaqbZH9TYNG2al1-KQLZ51uKTghTw