Praktyki zawodowe (opiekunowie, zasady, dokumenty)

Etapy postępowania w sprawie realizacji praktyk

• Wskazanie propozycji podmiotu, który wyraził gotowość przyjęcia studenta na praktykę, zaakceptowaną przez opiekuna praktyk  należy zgłosić właściwemu prodziekanowi najpóźniej do 31 maja.
  • Konieczność wskazania inicjuje prodziekan we współpracy ze starostami grup. Studentowi który nie przedstawi propozycji podmiotu, w którym chce realizować praktykę, miejsce realizacji praktyki wskazuje prodziekan.
  • Opiekun praktyk potwierdza zgodę na realizację praktyki przez studenta w danym podmiocie poprzez dostarczenie do dziekanatu 2 egzemplarzy umowy o realizację praktyki studentów wraz z 2 egzemplarzami programu praktyk podpisanymi przez opiekuna (stanowiące integralną część umowy). Dokumenty należy dostarczyć do dziekanatu najpóźniej w ostatnim dniu realizacji zajęć dydaktycznych zgodnie z ramową organizacją roku akademickiego.
  • Właściwy prodziekan na podstawie pełnomocnictwa JM Rektora (stanowiące integralną część umowy) podpisuje umowy o realizację praktyki studentów (2 egzemplarze – po jednym dla wydziału i jednostki przyjmującej).
  • Zwrot umowy o realizację praktyki studentów  podpisanej przez jednostkę przyjmującą do dziekanatu powinien nastąpić nie później niż 30 czerwca. W uzasadnionych i zgłoszonych przez studenta sytuacjach termin ten może zostać wydłużony.
  • Student realizuje praktykę zgodnie z ZASADAMI ODBYWANIA PRAKTYK i gromadzi dokumentację potwierdzającą jej odbycie (ZAŚWIADCZENIE O ODBYCIU PRAKTYKI; DZIENNIK PRAKTYK oraz KARTĘ OCENY PRAKTYKANTA).
Efekty uczenia się weryfikowane na podstawie złożonego PISEMNEGO SPRAWOZDANIA oraz ZALICZENIA JEGO TREŚCI u opiekuna praktyk

Zasady odbywania praktyk zawodowych - zobacz

Dokumenty związane z realizacją praktyk zawodowych na Wydziale Nauki o Żywności UWM w Olsztynie:
  • Karta oceny praktyki studenta kierunku Bezpieczeństwo i certyfikacja żywności - zobacz
  • Karta oceny studenta - Praktykanta (kierunki: Technologia żywności i żywienie człowieka, Gastronomia - sztuka kulinarna) - zobacz
  • Dziennik praktyk - zobacz

Opiekunowie praktyk zawodowych:

Kierunek: Technologia żywności i żywienie człowieka,  studia I stopnia:

Zakres: biotechnologia żywności • Dr hab. inż. Agnieszka Jankowska
Zakres: technologia mleczarska • Dr hab. inż. Jarosław Kowalik, prof. UWM
Zakres: technologia gastronomiczna, żywienie człowieka • Dr hab. inż. Mirosława Karpińska-Tymoszczyk, prof. UWM
Zakres: przetwórstwo mięsa • Dr inż. Tomasz Żmijewski