eGazeta

 • tekst dyktanda pisało 90 osób
  26/02/2020

  Święto miłośników języka ojczystego

  Katedra Języka Polskiego i Katedra Literatury Polskiej UWM włączyły się w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Miłośnikom języka polskiego zaproponowały spotkanie z pisarzem, wykład otwarty, a dla odważnych dyktando.
 • 26/02/2020

  Studenci resocjalizacji poznają areszt od środka

  Studenci UWM, przyszli pedagodzy resocjalizacji, po raz kolejny opuścili mury uczelni, aby odbyć zajęcia w zakładzie karnym. Dzięki Klinice Penitencjarnej, czyli współpracy UWM z olsztyńskim Aresztem Śledczym dowiedzą się, jak będzie wyglądać ich przyszła praca.
 • studenci w maskach
  26/02/2020

  Hong Kong w czasach koronawirusa

  Prof. Beata Krzywosz-Rynkiewicz z Wydziału Nauk Społecznych od początku roku przebywa na uniwersytecie w Hong Kongu jako visiting profesor. Żyje w tej metropolii w czasach koronawirusa. O tym, jak to wielkie miasto i uniwersytet świetnie radzą sobie w tej sytuacji, pisze w swojej relacji.
 • 24/02/2020

  Konrad Bukowiecki najlepszym sportowcem Warmii i Mazur 2019

  Konrad Bukowiecki – kulomiot, członek Klubu Sportowego AZS UWM został najlepszym sportowcem Warmii i Mazur. Ale nie to nie jedyny przedstawiciel UWM wyróżniony przez czytelników „Gazety Olsztyńskiej” w Plebiscycie na najlepszego sportowca Warmii i Mazur.
 • dziewczyna na wozku inwalidzkim
  21/02/2020

  Żagiel możliwości. UWM rozpoczyna nowy program

  Dostępność budynków kampusu dla studentów z niepełnosprawnościami, rzecznik ds. równych szans, Akademia Projektowania Uniwersalnego. UWM rozpoczął projekt „Żagiel możliwości” finansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
 • laureaci nagród na gali
  20/02/2020

  Nasi przedstawiciele na pierwszej gali polskiej nauki

  Dziewiętnastego lutego po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Nauki Polskiej. Na UMK w Toruniu podczas Gali Nauki Polskiej wybitni polscy naukowcy otrzymali nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W tym zaszczytnym gronie znaleźli się 3 przedstawiciele UWM - prof. Ryszard Górecki, prof. Marcin Mycko oraz prof. Arkadiusz Żukowski.
 • pracownia wirtualnej rzeczywistości, dziewczyna w okularach
  18/02/2020

  Nowe specjalności na Wydziale Nauk Ekonomicznych

  Wirtualna rzeczywistość, rzeczywistość rozszerzona, okulografy, gry symulacyjne, gry planszowe, wizyty studyjne w topowych firmach to metody nauczania, które już od marca tego roku ruszą na Wydziale Nauk Ekonomicznych.
 • 17/02/2020

  17. Uniwersytecki Bal Charytatywny

  Dobroć serca jest tym, czym słońce: daje życie - takie motto, cytat z Henryka Sienkiewicza, przyświecało 17. Uniwersyteckiemu Balowi Charytatywnemu, który w nocy z 15 na 16 lutego odbył się w uniwersyteckiej bibliotece.
 • Prof. Ryszard Górecki, rektor UWM podpisuje porozumienie
  11/02/2020

  Nawiązali współpracę, aby podnieść poziom wiedzy z zakresu prawa podatkowego

  Przedstawiciele sześciu organizacji – w tym UWM – podpisali 11 lutego porozumienie dotyczące współpracy na rzecz upowszechniania wiedzy z zakresu prawa podatkowego.
 • w środku Miłosz Miotk
  06/02/2020

  Nasz student mistrzem Polski w Lidze Akademickiej

  Miłosz Miotk, student III r. informatyki UWM pierwszym studenckim mistrzem Polski Ligi Akademickiej gry Gwint. Wywalczył pamiątkową statuetkę, medal i wycieczkę do studia projektowego.

Strony