eGazeta

 • jedna z prac
  16/10/2019

  Artystyczna Rezerwa Twórcza pokazała swoje prace

  Obrazy, rzeźby, tkactwo, haft krzyżykowy i wiele innych prac po raz kolejny ozdobiły hol Biblioteki Uniwersyteckiej. A to za sprawą Artystycznej Rezerwy Twórczej, która już po raz 9. zorganizowała wystawę.
 • 15/10/2019

  Pracownicy UWM odznaczeni w Dniu Edukacji Narodowej

  Nauczyciele 14 października obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Najbardziej zasłużeni pracownicy UWM także odebrali odznaczenia państwowe oraz okolicznościowe wieńczące jubileusz XX-lecia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
 • prof. Żukowski
  15/10/2019

  Prof. Arkadiusz Żukowski – ponownie prezesem Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych

  Walny Zjazd Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych (PTNP) obradujący 10 października br. na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego wybrał nowego prezesa i członków zarządu głównego.
 • Maria Dulębianka, działaczka społeczna, malarka, pisarka, publicystka
  14/10/2019

  Męskie kariery – kobiece troski? Życie prywatne Polaków w XIX w.

  Po raz 7. na Wydziale Humanistycznym UWM odbyła się sesja naukowa poświęcona prywatnemu życiu Polaków w XIX w. Podczas tegorocznej edycji naukowcy wzięli pod lupę kariery zawodowe mężczyzn i kobiet.
 • Ewa Błaszczyk z Magdą Stępień
  14/10/2019

  Olsztyński „Budzik dla dorosłych” przyjmie więcej pacjentów

  To dobra wiadomość dla rodzin osób w śpiączce. Klinika "Budzik dla dorosłych", działająca przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie jest już po remoncie i będzie mogła jednocześnie leczyć 15 pacjentów.
 • 11/10/2019

  Dbajmy o środowisko dla dobra przyszłych pokoleń

  Ochrona środowiska to główny temat ostatnich miesięcy. Także naukowcom z UWM nie jest on obcy. Już po raz drugi zorganizowali w Kortowie konferencję „Wpływ środowiska na życie i zdrowie człowieka” (10-11.10).
 • 10/10/2019

  Wieś bez pomysłu

  Na UWM 9 października zebrali się naukowcy i samorządowcy, aby podczas konferencji naukowej „Miasto – wieś, relacje zrównoważonego rozwoju” debatować nad tym, jak zapewnić polskim wsiom zrównoważony rozwój. Polska wieś potrzebuje pilnie pomysłu na rozwój, aby nie podupadła.
 • 09/10/2019

  Przyjdź i daj pomysł!

  Jak spopularyzować ideę transplantologii? Jak zwiększyć liczbę potencjalnych dawców? W najbliższy weekend 11-13 października na Wydziale Humanistycznym ruszają warsztaty projektowe Transplant JAM. Przyjdź, daj pomysł! – zachęcają organizatorzy.
 • 03/10/2019

  Miliony na nowoczesny sprzęt dla szpitala uniwersyteckiego

  Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie otrzymał 19 mln zł dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia na projekt Onkoinnowacje. Te pieniądzeł placówka przeznaczy na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego. Poprawi to efektywność w diagnozowaniu i leczeniu nowotworów.
 • prof . Nawrocki i Górecki
  02/10/2019

  Zmiany w kolegium rektorskim na UWM

  Prof. dr hab. n. med. Sergiusz Nawrocki objął funkcję prorektora ds. Collegium Medicum UWM. Nominację przyjął 1 października z rąk rektora prof. Ryszarda Góreckiego.

Strony