eGazeta

 • naukowcy z prezydentem
  22/06/2018

  Nowi profesorowie

  Andrzej Duda - Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wręczył 21 czerwca nominacje profesorskie nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki.
 • 19/06/2018

  Uniwersytecki Szpital Kliniczny będzie rozbudowany

  Już wkrótce rozpocznie się rozbudowa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Do istniejącego budynku zostanie dobudowany nowy, 4-kondygnacyjny obiekt z podziemiem. Koszt inwestycji to 39 mln zł.
 • dyplomatorium na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej
  18/06/2018

  Młodzi lekarze weterynarii odebrali dyplomy

  "Przyrzekam przy wykonywaniu obowiązków mego zawodu postępować sumiennie i gorliwie" - 146 absolwentów Wydziału medycyny Weterynaryjnej UWM złożyło ślubowanie na sztandar odbierając dyplomy ukończenia studiów.
 • ćwiczenia logopedyczne
  14/06/2018

  Rusza studencka poradnia logopedyczna

  Nieodpłatne porady logopedyczne, diagnozy i terapie logopedyczne. Od lipca na Wydziale Humanistycznym UWM rusza Studencka Poradnia Logopedyczna.
 • prof. Anna Iwaniak i dr inż. Justyna Żulewska
  13/06/2018

  Ser zaprojektowany na zdrowie

  Naukowcy z Wydziału Nauki o Żywności UWM prowadzą badania nad recepturą nowego sera dojrzewającego. Ma być nie tylko smaczny ale i o właściwościach prozdrowotnych.
 • uroczyste otwarcie forum
  13/06/2018

  Forum mleczarskie obraduje w Olsztynie

  Najnowsze rozwiązania technologiczne oraz nowe trendy w mleczarstwie to główne tematy sympozjum Technika i technologia w przemyśle mleczarskim, które po raz 26. zorganizował Wydział Nauki o Żywności UWM.
 • 13/06/2018

  Prof. Górniewicz ze „Skrzydłami Wyobraźni”

  Prof. Józef Górniewicz, kierownik Katedry Teorii Wychowania Wydziału Nauk Społecznych UWM otrzymał prestiżową nagrodę „Skrzydła Wyobraźni”, za badania nad wyobraźnią i twórczością oraz innowacyjnością edukacyjną.
 • 11/06/2018

  V Bieg Uniwersytecki dla Niepodległej

  Ponad 260 zawodników wzięło udział w V Biegu Uniwersyteckim. Była to najgorętsza rywalizacja ze wszystkich dotychczasowych.
 • Prof. Jerzy Przyborowski, prorektor ds. kształcenia i studentów odbiera nagrodę specjalną
  08/06/2018

  UWM źródłem rozwoju regionu

  W Kortowie trwa II Warmińsko-Mazurski Kongres Przyszłości (7-8.06.). Uczestniczą w nim także przedstawiciele UWM. Pierwszego dnia opowiedzieli o znaczeniu uczelni w rozwoju gospodarczym Warmii i Mazur.
 • Żaneta Kucharska
  06/06/2018

  Nasza studentka najlepszą młodą chórmistrzynią

  Na UWM odbyły się III Konfrontacje Młodych Chórmistrzów (5-6.06.). Najlepsza okazała się Żaneta Kucharska, studentka edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej Wydziału Sztuki UWM.

Strony