eGazeta

 • Adam Rębisz, Patrycja Kunert, Grzegorz Lewandowski
  06/11/2019

  Kurtyna w górę! Rusza Uniwersytecki Teatr Muzyczny

  Na kulturalnej mapie Olsztyna pojawia się nowe miejsce. Na UWM powstał Uniwersytecki Teatr Muzyczny. Pierwsze castingi rozpoczną się już w listopadzie. Poszukiwani są pasjonaci śpiewu i tańca.
 • 05/11/2019

  W trosce o wychowanie. XX Dni Interdyscyplinarne

  Na Wydziale Teologii UWM po raz 20. odbyły się Dni interdyscyplinarne. W tym roku tematyka obejmowała różne aspekty wychowania, które z uwagi na dobro dzieci i młodzieży, wymagają współpracy rodziny, szkoły, Kościoła i policji. Program jak zawsze był bogaty.
 • w kociej kawiarni. Od lewej Marta Turło
  05/11/2019

  Studenckie serca otwarte na kocią niedolę

  „Weź na kolana psa, do serca przytul kota”. A najlepiej przygarnij do domu. Grupa studentów UWM działa w Fundacji Mruczący Terapeuta. Tworzą sieć tzw. tymczasowych schronisk dla kotów. Dzięki nim w tym roku aż 37 kotów znalazło stałe domy.
 • prof. Katarzyna Bojaruniec
  04/11/2019

  „Wawrzyczki” – nowy etap

  Nowy etap w historii uniwersyteckiego Chóru im. Prof. W. Wawrzyczka. Po latach funkcjonowania w strukturach Akademickiego Centrum Kultury „Wawrzyczki” przeszły na Wydział Sztuki. Po raz pierwszy w historii chóru za pulpitem dyrygenckim stanęła kobieta – prof. Katarzyna Bojaruniec.
 • rektor UWM i prezydent Ełku
  25/10/2019

  Pielęgniarstwo w ełckiej filii UWM

  Dobra wiadomość dla mieszkańców Ełku i okolic: od roku akademickiego 2020/21 w ełckiej fili UWM rozpocznie się kształcenie na kierunku pielęgniarstwo. Porozumienie w tej sprawie podpisali na posiedzeniu Senatu UWM 25 października: prof. Ryszard Górecki - rektor UWM i Tomasz Andrukiewicz – prezydent Ełku.
 • Ewa Kaczmar
  24/10/2019

  Akademia Biznesu zaczęła nowy rok

  Akademia Biznesu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego rozpoczęła nowy – 3. rok akademicki. Naukę w niej podjęło 30 słuchaczy z 9 wydziałów UWM. O jedno miejsce starało się dwóch kandydatów.
 • Panel inauguracyjny - Polski Kongres Przedsiębiorczości
  24/10/2019

  Na UWM trwa VII Polski Kongres Przedsiębiorczości

  Prawie 200 partnerów, przedstawiciele Komisji Europejskiej, eksperci ds. gospodarki, samorządu oraz nauki, prezesi zarządów, rektorzy uczelni, prezydenci, burmistrzowie oraz wójtowie miast i gmin z całej Polski odwiedzili Kortowo. A to za sprawą VII Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości.
 • prof. Beata Krzywosz-Rynkiewicz, koordynatorka kierunku psychologia
  24/10/2019

  UWM przygotowuje się do otwarcia kierunku psychologia

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski włącza do oferty kształcenia jeden z najchętniej wybieranych przez młodych ludzi kierunków studiów. Od roku akademickiego 2020/21 chce uruchomić na Wydziale Nauk Społecznych psychologię.
 • dyplomaci i przedstawiciele uczelni
  23/10/2019

  Partnerstwo wschodnie. Seminarium z udziałem ambasadorów

  Ambasadorowie Armenii, Kazachstanu i Białorusi oraz przedstawiciele instytucji, reprezentujących Federację Rosyjską gościli na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim (22.10.).
 • 22/10/2019

  Zmarła prof. Stokłosowa - doktor honoris causa UWM

  Z wielkim żalem zawiadamiamy, że 20 października zmarła prof. dr hab. Stanisława Stokłosowa - doktor honoris causa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Strony