eGazeta

 • rektor odbiera symboliczny czek
  13/02/2018

  Rozwój z mocnym wsparciem

  Dwa i pół tysiąca osób z UWM skorzysta z projektu rozwojowego, na którego realizację UWM otrzymał aż 32,7 mln zł w konkursie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
 • inguracyjny polonez
  12/02/2018

  Bal uniwersytecki, ale … paryski

  W murach Biblioteki Uniwersyteckiej, ale pod dachami … Paryża odbył się 15. Uniwersytecki Bal Charytatywny. Pod dachami Paryża, bo chociaż pomieszczeń użyczyła mu biblioteka, toczył się w klimacie paryskim.
 • Katarzyna i Robert Dąbrowsccy
  10/02/2018

  Studentka UWM wygrała ogólnopolski konkurs

  Katarzyna Waszkiewicz, absolwentka zootechniki na Wydziale Bioinżynierii Zwierząt Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego wygrała konkurs na najlepszą pracę dyplomową firmy De Heus, wiodącego producenta pasz w Polsce.
 • dr Zbigniew Paprzycki
  07/02/2018

  Głosuj na dr. Paprzyckiego

  Dr Zbigniew Paprzycki z Katedry Matematyki Stosowanej na Wydziale Matematyki i Informatyki UW jest kandydatem do tytułu Olsztynianin roku 2017 w plebiscycie „Gazety Wyborczej”.
 • nurkowanie w tatrzańskim stawie
  07/02/2018

  Zbadali tatrzańskie stawy i potoki

  Naukowcy z UWM zakończyli badania stawów i potoków Tatrzańskiego Parku Narodowego. To pierwsze tego typu i tak szeroko zakrojone badania w Tatrach.
 • spotkanie z prof. D. Antonowiczem
  05/02/2018

  Konstytucja dla nauki - rewolucja w nauce

  Na UWM z dziekanami wydziałów i prodziekanami ds. nauki spotkał się prof. Dominik Antonowicz, ekspert ds. ewaluacji MNiSW oraz przedstawiciel ministerialnej Komisji Ewaluacji Jednostek Naukowych. Tematem była przyszła parametryzacja.
 • 30/01/2018

  UWM z filią w Chinach?

  Otwarcie placówki naukowo-dydaktycznej w Chinach zaproponowała UWM delegacja miasta Weifang podczas spotkania z władzami rektorskimi UWM.
 • Zespół Musica In Via
  30/01/2018

  Zespół Musica In Via laureatem „Srebrnego pasma”

  Zespół Musica In Via został doceniony podczas XIII Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Chełmnie. Zdobył „Srebrne pasmo”.
 • Zwycieżczyni konkursu - Karolina Lemka
  26/01/2018

  Wiedza o przestępczości dała jej zwycięstwo

  Przeciwdziałanie korupcji w sektorze bankowym, działalność parabanków czy cyberprzestępczość to tylko niektóre zagadnienia, z którymi musieli zmierzyć się finaliści konkursu wiedzy z kryminologii.
 • od lewej: prof. Ryszard Górecki, rektor UWM, dr Tomasz Wierzejski – Belfer 2017, prof. Jerzy Przyborowski, prorektor ds. kształcenia i studentów
  25/01/2018

  Najlepszy z najlepszych. Belfer 2017 wybrany

  Jak zostać najlepszym belfrem? Trzeba być po prostu człowiekiem. Taki jest właśnie dr Tomasz Wierzejski z Wydziału Nauk Ekonomicznych – Belfer UWM 2017.

Strony