XLII Międzynarodowe Seminarium Kół Naukowych w Olsztynie

W drugiej połowie maja 2013, niemała delegacja z naszego koła wzięła udział w XLII Międzynarodowym Seminarium Kół Naukowych, zorganizowanym na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Podczas obrad w sekcji nauk geodezyjnych zaprezentowaliśmy prezentacje poświęcone m.in. skaningowi laserowemu, systemowi GEDO-CE, testom aplikacji mobilnych dla sportowców, oprogramowaniu RTKLIB oraz pomiarom satelitarnym pod liniami wysokiego napięcia.

Aż dwa nasze wystąpienia znalazły uznanie w oczach komisji naukowej. W konkursie referatów III miejsce przypadło Pawłowi Walendzikowi i Krzysztofowi Stawickiemu za prezentację pt. „Zastosowanie naziemnego skaningu laserowego w w geodezji”. Z kolei wyróżnienie zdobył referat Grzegorza Gabary i Anny Pomiankowskiej-Wronki pt. „Wykorzystanie systemu mobilnego GEDO CE podczas opracowania projektu modernizacji linii kolejowej nr 4 CMK”.

Należy też wspomnieć, że nasze zaangażowanie w tegoroczny MSKN nie ograniczyło się jedynie do wystąpień konferencyjnych. Od samego początku Grzesiek i Ania byli aktywnie zaangażowani w organizację sekcji nauk geodezyjnych. To dzięki ich staraniom udało się pozyskać sponsorów, przygotować pomieszczenie konferencyjne oraz zadbać o bogato zastawiony stół podczas przerwy kawowej. Należą im się tym większe gratulacje, gdyż był to ich organizacyjny debiut.

Z tego miejsca chcieliśmy również serdecznie podziękować firmie Geoplan ze Zgierza za wsparcie, jakie od nich otrzymaliśmy przy organizacji całego przedsięwzięcia. Współpraca z właścicielem firmy, p. Andrzejem Kwiatkowskim to wzorcowy przykład na to, jak powinna wyglądać współpraca nauki z biznesem. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

Warto też odnotować, że podczas obrad w sesji na sali znajdowali się przedstawiciele pionu technicznego firmy Nokia. Ich największe zainteresowanie wzbudził referat Pawła Pruszczyńskiego, Dariusza Tanajewskiego i Pauliny Leszczyńskiej, gdzie autorzy porównywali ze sobą aplikacje dla sportowców na platformy mobilne. Nie wykluczone, że w następstwie rozmów w kuluarach współpraca między GeoSiN, a fińskim potentatem nabierze realnego kształtu i rumieńców. Do tematu wrócimy w październiku.

Konferencję zamknęła impreza integracyjna, gdzie w iście doborowym, interdyscyplinarnym towarzystwie bawiliśmy się do późny godzin nocnych. Wszystkim uczestnikom sekcji nauk geodezyjnych dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok!