Program rozwoju Wydziału Teologii UWM w Olsztynie

Misja, wizja i cele strategiczne Wydziału:

Wydział Teologii jako jednostka organizacyjna Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie realizuje podstawowe cele i wartości zawarte w misji całego Uniwersytetu.

Misją:

Jest: ,,wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej’’.
Misja strategii rozwoju Wydziału na lata 2021-2024 jest kontynuacją misji zawartej w Programie Rozwoju Wydziału Teologii UWM w Olsztynie z lat 2014-2020 (Uchwała Nr 140 Rady Wydziału Teologii UWM w Olsztynie z dn. 7 listopada 2013 r.).

Wizja:

Wydział stawia sobie za cel rozwijanie i pełne wykorzystanie posiadanego potencjału. Chce to uczynić poprzez realizację niniejszego programu rozwoju. To z kolei powinno sprawić, że Wydział będzie znaczącym ośrodkiem badawczo-dydaktycznym w strukturach Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz w Polsce. Koncepcja kształcenia jest również spójna z misją i strategią rozwoju Wydziału Teologii.

Cele strategiczne:
1. Doskonalenie dotychczasowych kierunków studiów i specjalności oraz poszerzanie oferty kształcenia dostosowanej do potrzeb środowiska zewnętrznego.
2. Rozwijanie dotychczasowych i podejmowanie nowych kierunków badań istotnych dla społeczeństwa i gospodarki kraju oraz regionu Warmii i Mazur.
3. Utrzymanie wysokiej pozycji Wydziału w ocenie parametrycznej jednostek naukowych.
4. Internacjonalizacja Wydziału w obszarze kształcenia i badań naukowych.
5. Udoskonalenie systemu zarządzania zasobami ludzkimi.
6. Rozwój i racjonalne wykorzystanie bazy badawczo-dydaktycznej.

Program rozwoju Wydziału Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w latach 2021-2030

PROGRAM ROZWOJU

WYDZIAŁU TEOLOGII UNIWERSYTETU WARMIŃSKO-MAZUSKIEGO W OLSZTYNIE