Kurs szkoleniowy „Aktualne problemy pragmalingwistyki i stylistyki funkcjonalnej”
 (Ałmaty, 12-26.09.2022)

Wykładowcy i doktoranci Wydziału Filologicznego Uniwersytetu w Karagandzie imienia E. A. Bukietowa(https://www.buketov.edu.kz/)
 w okresie od 12 do 26 września 2022 odbyły zaawansowany kurs szkoleniowy „Aktualne problemy pragmalingwistyki i stylistyki funkcjonalnej”, zorganizowany przez Centrum Badań Europy Wschodniej UWM w Olsztynie na bazie Kazachskiego Uniwersytetu Narodowego imienia Al-Farabi (Ałmaty). Całkowita objętość kursu – 72 godziny. Wykładowca – prof. dr hab. Aleksander Kiklewicz. Po zakończeniu kursu słuchaczki i słuchacze otrzymali certyfikaty zgodnie z międzynarodowym standardem.

Kurs szkoleniowy „Nauki filologiczne:
 dokonania – problemy – perspektywy”; Ustka, 23 lipca – 6 sierpnia 2023

Międzynarodowa  konferencja  naukowa
  "Wojna i tekst.
Wojny i konflikty zbrojne w refleksji medialnej, literackiej i językowej"

29-30 czerwca 2023
 Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
 Wydział Humanistyczny

Okólnik          Circular          Formularz zgłoszeniowy          Application form