Konferencja Międzynarodowa 29-30.11.2021 r.

Sprawozdanie z Międzynarodowej Konferencji Naukowej

Dnia 29 listopada 2021 r. w trybie zdalnym za pośrednictwem platformy wideokonferencyjnej BigBlueButton oraz 30 listopada 2021 r. w trybie stacjonarnym w siedzibie Filii UWM w Ełku odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Dylematy współczesnego środowiska bezpieczeństwa. Aspekty prawne, technologiczne oraz sfery komunikacji społecznej”.

Głównym organizatorem konferencji była Filia UWM w Ełku. Do grona współorganizatorów został zaproszony Zachodnioukraiński Uniwersytet Narodowego w Tarnopolu (WUNU), z którym nasza Uczelnia ma podpisaną umowę o współpracę, jak również Centrum Naukowe Kształcenia Zdalnego Uniwersytetu Obrony Narodowej Ukrainy im. Iwana Cherniachowskiego z Kijowa oraz NATO DEEP eAcademy. Międzynarodowa konferencja naukowa została zorganizowana pod egidą programu NATO Defence Education Enhancement Programme.

Konferencja każdego dnia była podzielona na trzy panele. Pierwszy panel poświęcony był prawnym aspektom środowiska bezpieczeństwa, drugi – bezpieczeństwu informacji i ochronie danych, zaś panel trzeci dotyczył sfery komunikacji społecznej. W sumie wygłoszono ponad 30 referatów na temat bezpieczeństwa publicznego, bezpieczeństwa granic, jak również bezpieczeństwa informacji. W murach uczelni gościliśmy m.in. przedstawiciela NATO DEEP eAcademy.

W ramach konferencji w trybie stacjonarnym wyniki swoich badań naukowych zaprezentowała 8-osobowa delegacja pracowników i studentów Wydziału Prawa WUNU, która przyjechała do Filii w Ełku. Goście z Ukrainy mieli także możliwość spotkania z Władzami naszego miasta, jak również poznania najciekawszych miejsc regionu.

Zorganizowana konferencja to kolejna polsko-ukraińska inicjatywa naukowa, która ma na celu rozwój współpracy międzynarodowej i stanowi dobrą platformę do ożywionych dyskusji oraz wymiany doświadczeń.