BPE_logo_małe.jpg

Tytuł projektu:

Kształcenie zawodowe pielęgniarek i położnych w ramach studiów pomostowych (projekt systemowy), Program Operacyjny Kapitał Ludzki na lata 2007-2013, Priorytet II. Rozwój zasobów ludzkich i potencjału adaptacyjnego przedsiębiorstw oraz poprawa stanu zdrowia osób pracujących, Działanie 2.3. Wzmocnienie potencjału zdrowia osób pracujących oraz poprawa jakości funkcjonowania systemu ochrony zdrowia, Poddziałanie 2.3.2 Doskonalenie zawodowe kadr medycznych.

Kwota:
Czas realizacji:
01.10.2012 - 15.02.2014
Opis:

Projekt systemowy zrealizowany przez Ministerstwo Zdrowia, w którym jednym z wykonawców był UWM. Celem projektu było kształcenie zawodowe pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych. Grupą docelową byli studenci/-ki kierunku pielęgniarstwo studiów niestacjonarnych I stopnia, którzy rozpoczęli kształcenie w roku akademickim 2012/2013. W ramach projektu zorganizowano bezpłatne studia pomostowe na ww. kierunku dla osób, które posiadały świadectwo dojrzałości i ukończyły liceum medyczne lub szkołę policealną albo szkołę pomaturalną kształcącą w zawodzie pielęgniarki. W rama projektu osiągnięto zakładane rezultaty projektu, m.in. zwiększono kwalifikacje zawodowe uczestników/-ek projektu.

Kierownik / Koordynator projektu:
Katarzyna Pątkowska
Opiekun projektu: