Profesor Marks-Bielska otrzymała tytuł profesora nauk społecznych

Zgodnie z postanowieniem prezydenta RP dnia 23 stycznia 2023 r. Pani prof. dr hab. Renata Marks-Bielska otrzymała tytuł profesora nauk społecznych w dyscyplinie ekonomia i finanse.

Zainteresowania naukowo-badawcze prof. Marks-Bielskiej koncentrują się na problematyce polityki gospodarczej i społecznej, a w szczególności dotyczą: rozwoju regionalnego i lokalnegorozwoju obszarów wiejskich, przekształceń strukturalnych w rolnictwierynku ziemi rolniczej przedsiębiorczości gospodarczej i ekologicznych aspektów gospodarowania.

Jest autorką i współautorką ponad 300 publikacji naukowych i popularno-naukowych. Wartościowym elementem jej dorobku badawczo-publikacyjnego jest jego baza empiryczna, a także interdyscyplinarne podejście do podejmowanej problematyki przy współpracy z naukowcami z różnych dyscyplin naukowych. Aktywnie rozwija naukową współpracę międzynarodową przez uczestnictwo w konferencjach i stażach naukowych w renomowanych ośrodkach zagranicznych i krajowych, publikuje w cenionych wydawnictwach, prowadzi wykłady w ramach programu Erasmus.

Od 2019 r. pełni funkcję zastępcy przewodniczącej dyscypliny ekonomia i finanse na Wydziale Nauk Ekonomicznych.

W imieniu Rady Dziekańskiej Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz własnym składam Pani gratulacje z okazji otrzymania tytułu profesora nauk społecznych w dyscyplinie ekonomia i finanse.

Życzę Pani dalszych osiągnięć naukowych oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych UWM w Olsztynie
dr hab. Mariola Grzybowska-Brzezińska, prof. UWM