Profesor Jerzy Hausner ponownie w Olsztynie!

Serdecznie zapraszamy na konferencję naukową MIASTO – WIEŚ. Relacje zrównoważonego rozwoju, która odbędzie się 9 października 2019 r. o godz. 10.00 w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (ul. B. Dybowskiego 11, Aula Błękitna).

Wydarzenie to jest realizowane w ramach cyklu seminariów i konferencji: Open Eyes Economy on Tour, którego zwieńczeniem jest Międzynarodowy Kongres Ekonomii Wartości: Open Eyes Economy Summit, odbywający się 19-20.11.2019 r. w Krakowie. W konferencji uczestniczył będzie pomysłodawca Kongresu Open Eyes Economy Summit, Pan prof. dr hab. Jerzy Hausner, prof. zw. z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, poseł na Sejm RP IV kadencji, były wicepremier i minister gospodarki, pracy i polityki społecznej, autor planu naprawy finansów publicznych (tzw. planu Hausnera), były członek Rady Polityki Pieniężnej, członek Komitetu Nauk Ekonomicznych PAN oraz Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, autor licznych publikacji z zakresu ekonomii i zarządzania publicznego.

Problematyka budowania relacji oraz rozwoju miast i obszarów wiejskich, która będzie prezentowana podczas konferencji, to część szerokiego bloku tematycznego Miasto-Idea, jednego z trzech filarów Open Eyes Economy.

Organizatorami konferencji są Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej w Krakowie oraz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Współorganizatorami są Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Wydział Gospodarki i Administracji Publicznej UEK, Wydział Nauk Ekonomicznych UWM, Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej, Akademia Górniczo Hutnicza w Krakowie, Miasto Wrocław, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Partnerem wydarzenia jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Partnerem merytorycznym konferencji jest Polska Krajowa Sieć Miast Cittaslow.

Konferencja została objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego – dr. Gustawa Marka Brzezina oraz Rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie – prof. dr. hab. Ryszarda Góreckiego.

Wstęp na konferencję jest bezpłatny, wymaga jednak zarejestrowania się na stronie https://oees.pl/olsztyn0910/do dnia 3.10.2019 r.

Liczba miejsc jest ograniczona.

Uczestnictwo w obiedzie należy potwierdzić na adres e-mail: eliza.farelnik@uwm.edu.pl do dnia 3.10.2019 r.

Program konferencji 

Informator

Formularz rejestracji on-line