"Healthcare Economics" – wykład otwarty

Początek ostatniego tygodnia kwietnia rozpoczęliśmy serią wykładów otwartych na temat „Healthcare Economics”, które poprowadziła dr Anne Busch z Fachhochschule Wiener Neustadt (Austria).

Dr Busch swoją wizytę w Kortowie rozpoczęła spacerem po naszym kampusie i – jak podkreślała – była pod ogromnym wrażeniem jego wyjątkowej aury.

Na WNE została przywitana przez Panią Dziekan dr hab. Mariolę Grzybowską-Brzezińską, prof. UWM oraz dr Dominikę Kuberską.

Słuchacze wykładów mieli okazję zapoznać się i przedyskutować kwestie związane z organizacją, projektowaniem i finansowaniem systemów opieki zdrowotnej, rolą startupów w systemie ochrony zdrowia (w tym korzyści płynących z klastrów) oraz nowymi technologiami i innowacjami będącymi odpowiedzią na współczesne wyzwania w systemie opieki zdrowotnej.

Wykład otwarty został zorganizowany w ramach projektu „Uniwersytet Wielkich Możliwości - program podniesienia jakości zarządzania procesem kształcenia i jakości nauczania POWR.03.05.00-00-Z201/18” - Moduł 1. Włączenie wykładowców z zagranicy do prowadzenia wykładów otwartych na Wydziale Nauk Ekonomicznych, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.