Dzień z Ekonomią 2023

Dzień z Ekonomią inaugurowaliśmy w Auli im. prof. Gotowca. W tym roku połączyliśmy obchody Święta naszego Wydziału z obchodami 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, którego postać towarzyszyła nam w wielu kontekstach.

Po uroczystym otwarciu Dnia z Ekonomią, którego dokonała Dziekan Wydziału prof. Mariola Grzybowska-Brzezińska, studenci i uczniowie szkół średnich zgromadzeni w Auli wysłuchali wykładu prof. Rafała Warżały pt. "Czy Kopernik przeprowadził rewolucję w naszych portfelach?"

W drugiej części inauguracji nadszedł czas na rozmowę z gośćmi, z którymi dr Katarzyna Andruszkievvicz i dr Tomasz Wierzejski poruszyli temat ważny, szczególnie dla młodzieży. Panel dyskusyjny pt. "Gdyby Kopernik studiował na WNE - Gen Kopernika a przedsiębiorczość" - czyli o wszechstronnym rozwoju, przedsiębiorczości i umiejętnościach, które mogłyby być potrzebne Mikołajowi Kopernikowi gdyby dziś wybierał ścieżki swojej kariery zawodowej.

W Panelu udział wzięli:

Po zakończeniu inauguracji w obu budynkach wydziału, studenci mogli zapoznać się z ofertą stażów, praktyk i pracy oferowanej przez naszych partnerów oraz zdobyć wiedzę od praktyków prowadzących warsztaty dla studentów: ING Polska, Michelin, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Powiat Olsztyński, Citi Handlowy, Transcom Poland, Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

W Starej Kotłowni swój finał miał również ShowBiz – konkurs dla szkół średnich, w ramach którego uczniowie opracowywali biznesplany swoich pomysłów. Tegoroczną edycję wygrał zespół projektowy „Zielony zakątek" z II Liceum Ogólnokształcącego w Piszu.

Dziękujemy wszystkim gościom za obecność i zaangażowanie we wspólne działania na rzecz Wydziału Nauk Ekonomicznych UWM

fot. Janusz Pająk