UKF obradowała w Zielonej Górze

W dniach 26-28 października 2023 r. odbyło się dziesiąte w kadencji 2020-2024 posiedzenie Uniwersyteckiej Komisji Finansowej KRUP. Obowiązki gospodarza pełnił dr hab. Andrzej Pieczyński, prof. UZ – prorektor ds. rozwoju i finansów Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Głównym tematem obrad Komisji była informacja nt. aktualnego i planowanego finansowania uczelni ze zdalnym udziałem Sebastiana Skuzy - Sekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów.

W wyniku dyskusji Komisja przyjęła stanowisko w sprawie konieczności zapewnienia w budżecie środków na pokrycie finansowych skutków wzrostu minimalnych wynagrodzeń.

Członkowie Komisji wymienili również informacje na temat aktualnej sytuacji finansowej oraz wyników rekrutacji na studia w poszczególnych uniwersytetach.

Kolejne posiedzenie UKF KRUP odbędzie się w dn. 18-20 kwietnia 2024 r. w Uniwersytecie w Białymstoku.