UKF obradowała w Olsztynie

W dniach 15-17 czerwca 2023 r. odbyło się dziewiąte w kadencji 2020-2024 posiedzenie Uniwersyteckiej Komisji Finansowej KRUP. Gospodarzem spotkania był Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie na czele z JM Rektorem, dr. hab. Jerzym A. Przyborowskim, prof. UWM i dr. hab. Mirosławem Gornowiczem, prof. UWM - Prorektorem ds. rozwoju i polityki finansowej.

W posiedzeniu wziął udział Jarosław Oliwa, dyrektor Departamentu Budżetu i Finansów w Ministerstwie Edukacji i Nauki, który omówił sprawy związane z finansowaniem nauki i szkolnictwa wyższego oraz przedstawił prezentację nt. podziału subwencji na 2023 rok.

Głównym tematem obrad była dyskusja poświęcona Analizie ekonomicznej uniwersytetów publicznych za lata 2019-2022. Raport ten jest corocznie przygotowywany i publikowany na potrzeby Komisji od 2003 roku.

Członkowie Komisji wymienili informacje na temat aktualnej sytuacji finansowej uniwersytetów oraz planowanym wyniku finansowym za 2023 rok.