Obiekty sportowe

Obiekty sportowe i rekreacyjne Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UWM umieszczone są w różnych lokacjach na terenie całego Olsztyna. Oprócz dwóch obiektów w centrum miasta (sala na ul. Pana Tadeusza oraz sala na ul. Żołnierskiej) rolę głównego ośrodka sportowego uczelni pełni kompleks obiektów sportowych na terenie malowniczo położonego miasteczka studenckiego UWM w Kortowie.

Miejsce te nie tylko ma wspaniałe predyspozycje sportowe wynikające z dostępności wielu obiektów takich jak; hale sportowe, stadion, siłownie czy boiska, Kortowo to także bliskość malowniczego jeziora Kortowskiego oraz lasu miejskiego, które to rewelacyjnie nadają się w celu rekreacyjnym.

Miasteczko studenckie UWM w Kortowie posiada także duże możliwości noclegowe, gdyż na terenie miasteczka znajdują się akademiki, które w ciągu roku służą studentom a w czasie wakacji pełnią rolę świetnie położonej bazy noclegowej. Położenie te idealnie dopełnia ośrodki sportowe UWM. Sąsiedztwo jeziora i lasu daje możliwość aktywnego spędzenia czasu na żeglowaniu, długich wycieczkach rowerowych po ciekawie rozłożonych trasach w lesie miejskim czy spacerach po okolicy.

Obiekty zlokalizowane w miasteczku studenckim:

• Sala sportowa w Kortowie (ul. Prawocheńskiego 7)
  • Stadion sportowy w Kortowie (ul. Oczapowskiego 12)
  • Kompleks boisk sportowych „Nad Kortówką”
  • Kompleks sportowy „Nad Kortówką” (ul. Kanafojskiego 5)
  • Korty tenisowe

Obiekty zlokalizowane poza Kortowem:

• Pływalnia Uniwersytecka (ul. Tuwima)
  • Obiekty sportowe (ul. Żołnierska 14)
  • Hala sportowa (ul. Pana Tadeusza 4)

Zainteresowany wynajęciem obiektów lub korzystaniem z kortów tenisowych w miasteczku akademickim?

Kierownik obiektów sportowych: Marek Carzyński - tel. 89 523 35 72

Kierownik Pływalni Uniwersyteckiej: Marek Siudak - tel. 89 524 60 50