Obiekty sportowe

Obiekty sportowe i dydaktyczne Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UWM umieszczone są w różnych lokacjach na terenie całego Olsztyna. Oprócz dwóch obiektów w centrum miasta (sala na ul. Pana Tadeusza (aktualnie zamknięta) oraz sala na ul. Żołnierskiej 14) rolę głównego ośrodka sportowego uczelni pełni kompleks obiektów sportowych na terenie malowniczo położonego miasteczka studenckiego UWM w Kortowie.

Miejsce te nie tylko ma wspaniałe predyspozycje sportowe wynikające z dostępności wielu obiektów takich jak; hale sportowe, stadion, siłownie czy boiska, Kortowo to także bliskość malowniczego jeziora Kortowskiego oraz terenów zielonych, które to rewelacyjnie nadają się w celu rekreacyjnym.

Miasteczko studenckie UWM w Kortowie posiada także duże możliwości noclegowe, gdyż na terenie miasteczka znajdują się akademiki, które w ciągu roku służą studentom a w czasie wakacji pełnią rolę świetnie położonej bazy noclegowej. Położenie te idealnie dopełnia ośrodki sportowe UWM. Sąsiedztwo jeziora i lasu daje możliwość aktywnego spędzenia czasu na żeglowaniu, długich wycieczkach rowerowych po ciekawie rozłożonych trasach w lesie miejskim czy spacerach po okolicy.

Obiekty zlokalizowane w miasteczku studenckim:

• Sala sportowa w Kortowie (ul. Prawocheńskiego 7)
  • Stadion sportowy w Kortowie (ul. Oczapowskiego 12)
  • Kompleks boisk sportowych „Nad Kortówką”
  • Kompleks sportowy „Nad Kortówką” (ul. Kanafojskiego 5)
  • Korty tenisowe

Obiekty zlokalizowane poza Kortowem:

• Pływalnia Uniwersytecka (ul. Tuwima)
  • Obiekty sportowe (ul. Żołnierska 14)
  • Hala sportowa (ul. Pana Tadeusza 4)- obiekt wyłączony z użytkowania

Zainteresowany wynajęciem obiektów lub korzystaniem z kortów tenisowych w miasteczku akademickim?

DZIAŁ OBSŁUGI OBIEKTÓW DYDAKTYCZNYCH - tel. 89 523 38 65   lub  tel. 89 523 35 72

Kierownik Pływalni Uniwersyteckiej: Marek Siudak - tel. 89 524 60 50